Marcowe otwarcie

28 lutego 2018

Jak co roku zwyczajowe otwarcie sezonu największych krakowskich imprez następuje wraz z Wielkim Tygodniem i Festiwalem Misteria Paschalia – tym razem dzieje się to w końcu marca, tuż po nadejściu kalendarzowej wiosny. Program festiwalu, opracowany we współpracy z Johnem Buttem – kierownikiem artystycznym edynburskiego Dunedin Consort – zapowiada się wyjątkowo: od utworów polskich po brytyjskie, od kameralnych recitali po wielkie formy wokalne i oratoryjne. Ale już wcześniej dają o sobie znać pierwsze jaskółki kulturalnej wiosny – 12 marca koncertem wybitnej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter, ulubionej instrumentalistki Krzysztofa Pendereckiego (w tym roku świętujemy jego 85. urodziny!), rozpoczyna się tegoroczny cykl koncertów pod hasłem ICE Classic, w którym będziemy mieli wkrótce okazję gościć kolejne wielkie gwiazdy estrady.

W marcu otwarta zostanie również poświęcona komiksowi wystawa w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego – tworząc razem z Krakowskim Festiwalem Komiksu blok wydarzeń, który znajdzie swoją kontynuację w kolejnych miesiącach. Wreszcie w ramach programu krakowskich obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Muzeum AK rusza wystawa Piękna Niepodległa prezentująca kobiecą twarz walk o wyzwolenie. To dopiero początek cyklu wydarzeń, który będzie miał w ciągu roku kilka kulminacji…

Wiosna pachnie kulturą!

Grzegorz Słącz, redaktor naczelny magazynu „Karnet”

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.