Teraz komiks!

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 marca 2018 - niedziela, 22 lipca 2018

Ponad sześćset obiektów z lat 1871-2017 z prywatnej kolekcji Wojciecha Jamy, spotkania z autorami i wydawcami, wykłady, filmy, warsztaty, konferencje – Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do Gmachu Głównego na wystawę Teraz komiks!. Galerię rysunkowych postaci, które towarzyszyły kolejnym pokoleniom Polaków, otworzą zapomniany dziś bohater przedwojennych komiksów prasowych Bezrobotny Froncek oraz nieśmiertelny Koziołek Matołek. Z ostatniej strony „Przekroju” przybędą profesor Filutek oraz jego pies Filuś. Kto nie chciałby zajrzeć do pracowni Papcia Chmiela, gdzie 60 lat temu (!) rozpoczęła się historia Tytusa, Romka i A’Tomka? Odwiedzimy też Mirmiłowo, słowiański gród Kajka i Kokosza, z Jonkiem, Jonką i Kleksem wybierzemy się po smocze jajo i złoto Alaski, a Kudłaczek i Bąbelek zaprowadzą nas do źródeł wody sodowej. Nie zabraknie także młodszych bohaterów, jak jeżdżący na deskorolce Jeż Jerzy czy walczący z osiedlową przestępczością Wilq.

Po raz pierwszy w historii polski komiks na zasadzie pełnoprawnej sztuki wkracza na muzealne salony. To nie tylko okazja, by spotkać ulubionych bohaterów, ale także by przyjrzeć się przemianom w kulturze XX wieku przez pryzmat rozwoju tego medium w naszym kraju. Początek ekspozycji zbiega się z Krakowskim Festiwalem Komiksu. (dd)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.