Ghostly Kisses w Alchemii

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 3 listopada 2019, 19:00

Ghostly Kisses to marzycielska, nostalgiczna muzyka kanadyjskiej piosenkarki i autorki tekstów Margaux Sauvé. W wieku pięciu lat rozpoczęła ona naukę gry na skrzypcach, idąc w ślady swojej rodziny muzyków. Kilka lat później zaczęła śpiewać i pisać pierwsze piosenki. Nazwa Ghostly Kisses została zainspirowana lekturą wiersza Williama Faulknera Une ballade des dames perdues i zdaje się być pięknym odbiciem eterycznego głosu Margaux.

Artystka wydała do tej pory dwie epki – What You See (2017) oraz The City Holds My Heart (2018). Ostatnie wydawnictwo składa się z pięciu utworów, które wyprodukował Louis-Étienne Santais. Inspiracje sięgają dźwiękowym teksturom lat 90. Warstwa muzyczna stopniowo rozwija się wokół miękkiego głosu Margaux i odkrywa raz za razem bębny, syntezatory, aranżacje smyczkowe i fortepian. Wszystko to wyłania się powoli z każdym kolejnym dźwiękiem, niczym z opadającej mgły, tworzącej atmosferę tajemnicy, ale i bliskości. Kolejne wydawnictwo Ghostly Kisses – epka Call My Name – jest zaplanowane na początek 2020 roku.

Wokalistka ma na swoim koncie występy otwarcia przed uznanymi artystami, takimi jak: RY X, Charlotte Cardin, Trixie Whitley, Milk & Bone oraz koncerty na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Montrealu, Festival d'Été w Quebecu czy słynnym festiwalu SXSW w Austin. Jej utwory pojawiły się na wielu playlistach (m.in. New Music Friday, Evening Commute, Chill Covers, Lush + Atmospheric), w filmie Ailleurs czy serialu L’Académie”.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.