Spotkanie #opartenafaktach: Renata Radłowska i Jarek Sidorowicz

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 19 lipca 2017, 18:00

Druga odsłona cyklu #opartenafaktach związanego z Festiwalem Non-fiction odbędzie się w Księgarni Młodej w Kamienicy Szołayskich.

Tym razem zapraszamy na spotkanie z reporterami, których praca i twórczość związana jest z Krakowem i Małopolską. Jak się pracuje reporterom i dziennikarzom w Krakowie? Czy reporter śledczy kształtuje rzeczywistość? Jak zmieniła się Huta i jej postrzeganie w trakcie ostatniego dziesięciolecia? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź wraz z Renatą Radłowską i Jarosławem Sidorowiczem.

Renata Radłowska jest dziennikarką „Gazety Wyborczej” i „Dużego Formatu”. Laureatka Nagrody Dziennikarzy Małopolski za reportaż „Śmierć Junaka”. Dorastała na krakowskim Kazimierzu, tym przedturystycznym — brudnym, zaniedbanym, pierwszym w najwstydliwszych statystykach. Od 18 lat nowohucianka, mieszka w najstarszej części Nowej Huty (już zabytkowej) i pisze o niej. Przede wszystkim o mieszkańcach — ich radościach i smutkach, problemach, pomysłach, kompleksach, ekscentryczności. Jest autorką „Nowohuckiej telenoweli”, która w przyszłym roku doczeka się wznowienia uzupełnionego o kilka nowych tekstów. Być może w trakcie spotkania uchyli rąbka tajemnicy?

Jarosław Sidorowicz to dziennikarz „Gazety Wyborczej” – od niemalże ćwierćwiecza. Publikował na łamach wydania lokalnego i ogólnopolskiego. Zajmuje się dziennikarstwem śledczym, ale też kwestiami społecznymi i politycznymi. Oprócz dziennikarstwa newsowego pisze też reportaże. Dwukrotny laureat Małopolskiej Nagrody Dziennikarzy.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.