Festiwal Non-fiction 2017

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 25 sierpnia 2017 - niedziela, 27 sierpnia 2017

Festiwal NON-FICTION to pierwsze w Polsce wydarzenie pokazujące w przekrojowy sposób osiągnięcia polskiego oraz światowego reportażu.

Zgodnie z pomysłem realizowanym od pierwszej edycji, festiwal trzymał się będzie poglądu, że literatura non-fiction daje możliwość poznawania aktualnych problemów otaczającego świata w unikalny sposób. Tegoroczny temat: ZMIANA, stara się w ten pogląd wpisywać.

Wierzymy, że w czasach niemałych przemian społecznych i politycznych współczesnego świata, a zwłaszcza ostatnich i najbliższych lat, rola reportażu jest wyjątkowa. Udowodnimy, że reportaż towarzyszy najważniejszym zmianom ostatnich dziesięcioleci jako naoczny, często jedyny świadek. Zajmiemy się też przemianami dotyczącymi bohaterów reportażu i podejmiemy podstawowy problem związany z literaturą non-fiction pytając o jej cel: czy literatura zmienia świat? Czy zmienia bohaterów? Czy zmienia samych autorów? Jak i czy zmienia w końcu odbiorców?

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.