U_lotne

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 18 lutego 2021, 17:30 - sobota, 27 lutego 2021

Do końca lutego miłośnicy sztuki mogą podziwiać wystawę „U_lotne” w Akademii w Bronowicach. Tym razem w przestrzeni Galerii pojawiły się prace studentów, absolwentów i pedagogów I Pracowni Rzeźby na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wystawa „U_lotne” w Akademii w Bronowicach prezentuje wyjątkowe prace, które są manifestem stosunku artystów do zjawiska ulotności. Rzeźbiarskie realizacje, przygotowane przez studentów, absolwentów i pedagogów I Pracowni Rzeźby na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, nawiązują do więzi z naturą i relacji społecznych. Charakteryzuje je również, jak sama nazwa wystawy wskazuje, ulotność stosowanej materii.

Ekspozycję podziwiać można także podczas wirtualnego spaceru, bez wychodzenia z domu!  Aby zobaczyć niecodzienne dzieła sztuki, wystarczy odwiedzić stronę: https://my.matterport.com/show/?m=JrytFPjttmg

Akademia w Bronowicach to pomysł na skrócenie dystansu pomiędzy sztuką a szerokim gronem odbiorców. Odwiedzający wystawę „U_lotne” na własnej skórze przekonają się, że sztuka może być bliska każdemu z nas, można się nią bawić, a przede wszystkim rozumieć i czuć. Obcowanie z nią działa na nas kojąco i pozwala spojrzeć na otaczający nas świat z dystansem, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w dobie pandemii.

Kameralny wernisaż wystawy, z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych, odbędzie się 18 lutego o godz. 17.30.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.