Spotkanie z Cecylią Malik

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 28 października 2020, 17:00

Księgarnia Pod Globusem zaprasza dzieci i dorosłych na spotkanie z Cecylią Malik o aktywności społecznej i działalności ekologicznej.

Cecylia Malik to polska artystka, performerka, działaczka ekologiczna, edukatorka, kuratorka sztuki współczesnej i założycielka Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka. Jest laureatką Nagrody im. Katarzyny Kobro za rok 2018. Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Leszka Misiaka oraz podyplomowych studiów kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 2002 uzyskała stypendium Prezydenta Miasta Krakowa dla Młodych Twórców. Współtwórczyni Farmy sztuki - instytucji artystycznej, będącej wspólną platformą działania artystów i kuratorów. W 2010 roku w plebiscycie Radiowego Domu Kultury otrzymała nagrodę w kategorii "Kulturysta Roku".

Zajmuje się twórczością malarską i realizuje liczne działania performatywne, m.in. „Modraszek Kolektyw”, „Siostry Rzeki”, „Matki Polki na wyrębie”.

Na spotkanie obowiązują rezerwacje pod adresem mailowym: pr@liberglob.pl
Spotkanie odbędzie się w księgarni, ale będzie także transmitowane na żywo na profilu Księgarni Pod Globusem na Facebooku.
Projekt „Chodzi o czytanie! Spotkania Pod Globusem” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.