Niepokorny portret Schulza

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Księgarnia Pod Globusem zaprasza na spotkania z Anną Kaszubą-Dębską, autorką biografii Brunona Schulza pt. „Bruno. Epoka genialna” (Wydawnictwo Znak).
 
Harmonogram spotkań:
15.09.2020, godz. 18.00 - spotkanie premierowe dla czytelników
22.09.2020, godz. 10.00 - spotkanie dla licealistów (grupa zorganizowana); zapisy: fundacja.burza.mozgow@gmail.com
6.10.2020, godz. 10.00 - spotkanie dla licealistów (grupa zorganizowana); zapisy: fundacja.burza.mozgow@gmail.com
 
Anna Kaszuba-Dębska w swojej biografii odkrywa wiele twarzy Schulza. Jako dziecko: piąty. Najmłodszy syn Jakuba Schulza i Henrietty z domu Kuhmerker. Po śmierci ojca i brata: jedyny żywiciel rodziny. Jako uczeń: wybitny. Jako nauczyciel: nieznoszący swojej pracy. Za sprawą Xięgi Bałwochwalczej: nazywany przez niektórych szerzycielem pornografii. Dzięki Zofii Nałkowskiej: geniusz awangardy. W Drohobyczu: artysta wyjątkowy. W żydowskim getcie: jeden z wielu mu podobnych, którego śmierć nie znaczy nic.
Pozostały po nim niekompletne listy, legenda o niedokończonej powieści, baśniowe malowidła ścienne wykonane podczas wojny dla synka gestapowca. I miano jednego z najważniejszych prozaików dwudziestolecia międzywojennego, o którego Sklepach cynamonowych słyszał każdy Polak.
Anna Kaszuba-Dębska od 10 lat zajmowała się poznawaniem i interpretacją życia oraz twórczości Brunon Schulza. Autorka i ilustratorka kilkunastu książek dla dzieci i dorosłych. Znana z instalacji artystycznych Projekt szpilki i Emeryty inspirowanych dziełami Brunona Schulza.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.