Online! PAUart i MCK

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

Cisza w przestrzeni publicznej sprawia, że wiele inicjatyw przenosi się do Internetu. Ostatnie doświadczenia przekonują, jak ważne są działania związane z udostępnianiem i dzieleniem się kulturą z szerokim gronem odbiorców z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Jedną z takich inicjatyw jest projekt PAUart – w ramach którego można obejrzeć on-line ikonograficzne zbiory artystyczne i naukowe przechowywane w Polskiej Akademii Umiejętności.

Znaleźć tam można m.in. zdigitalizowane zbiory Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie, z którą Międzynarodowe Centrum Kultury zrealizowało dotychczas aż jedenaście wspólnych wystaw. Ekspozycje w Galerii MCK przybliżały najważniejsze zjawiska w grafice europejskiej i poświęcone były m.in. relacjom człowieka z Innym, graficznym wyobrażeniom roli kobiety, sprawiedliwości czy przemijaniu. Kolejny wspólny projekt, wystawa Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza zostanie zaprezentowana już niebawem.

O tym, jak wygląda praca nad cyfryzacją zasobów Polskiej Akademii Umiejętności opowiada na kanale MCK na YouTube Joanna Dziewulska. Wykład towarzyszył wystawie Tepmus fugit. O czasie i przemijaniu prezentowanej w Galerii MCK w 2016 roku.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.