Futuronauci

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 12 lutego 2020 - czwartek, 31 grudnia 2020

CZYNNA OD 2 CZERWCA 2020

Na początku 2020 roku na terenie dawnej zajezdni tramwajowej na Kazimierzu zabezpieczono porzucony przez załogę pojazd kosmiczny z przyszłości – informuje Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Od 12 lutego elementy wyposażenia odnalezionego obiektu będą prezentowane na wystawie Futuronauci.

Skierowana zwłaszcza do młodych widzów ekspozycja przybliży kluczowe zagadnienia współczesnej inżynierii oraz prognozowane kierunki rozwoju nauki i techniki. Towarzyszami w podróży w czasie tropem wielkich odkryć i wynalazków ludzkości będą tytułowi futuronauci, czyli załoga statku, która opuściła go w poszukiwaniu części do uszkodzonych silników. Przygody przyszłych archeologów-eksploratorów przeżyjemy dzięki multimedialnym stanowiskom odpowiadającym różnym strefom pojazdu – odwiedzimy centrum dowodzenia, kajutę kapitana oraz stanowiska pokładowego informatyka, inżyniera łączności, inżyniera środowiska, lekarza/biologa, inżyniera materiałowego i mechanika. Nasza cywilizacja zbudowana jest w ogromnym stopniu na błędach, z których wyciągano wnioski, dlatego zajrzymy także w ślepe zaułki wiedzy: dramatyczne lub zabawne wpadki i porażki uczonych i konstruktorów. Na koniec poznamy wiadomość, którą pozostawił dla nas kapitan Futuronautów, oraz dowiemy się, jak dołączyć do wielkiej rodziny odkrywców. (Dorota Dziunikowska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.