Koncert kolęd i pastorałek

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 18 grudnia 2019, 18:00

Nic tak nie przywołuje świątecznej atmosfery jak kolędy i pastorałki. Już niebawem będzie można posłuchać tych najpiękniejszych w wykonaniu gwiazd polskiej estrady – Jana Wojdaka, lidera zespołu Wawele oraz Jerzego Grunwalda. 

Żadnego z tych muzyków z pewnością nie trzeba przedstawiać, zwłaszcza seniorom i dorosłym, lecz gdybyśmy dla porządku mieli pokusić się o krótką zapowiedź gwiazd, które wystąpią podczas Koncertu kolęd i pastorałek w Kinie Kijów zapewne podkreślilibyśmy, że pierwsza z nich – Jan Wojdak – to wspaniały kompozytor, mistrz melodyki i lider zespołu Wawele, z którym zawojował polską scenę muzyczną na przełomie lat 70. i 80. m.in. takimi przebojami jak: Biały Latawiec, Nie szkoda róż, Zostań z nami melodio czy Alalija. Zaś drugi z artystów – Jerzy Grunwald – skradł serca słuchaczy m.in. albumem Sennym świtem (1975), proponując łagodne, akustyczne brzmienia oraz poruszające teksty odwołujące się do wolności, samotności i poszukiwania sensu życia.

Obydwaj muzycy wprowadzą nas w bożonarodzeniowy nastrój, śpiewając najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy (m.in. Jezus malusieńki, Przybieżeli do Betlejem czy Lulajże Jezuniu), pastorałki (w tym Świeci nam gwiazda miła i A cóż z tą dzieciną – autorskie utwory Jana Wojdaka) oraz piosenki świąteczne. Wykonają również swoje największe hity. Będzie więc można usłyszeć m.in. takie szlagiery jak: Zostań z nami melodio, Biały latawiec, Kacaraba oraz Dom, który czeka (Jan Wojdak) oraz Jesteś wszystkim co mam, Widzieć Cię z bliska, Po ten kwiat czerwony oraz So much to say (Jerzy Grunwald). Zgodnie ze świątecznym obyczajem podczas wydarzenia nie zabraknie także symbolicznego połamania się opłatkiem. Nie zapomnimy też o prezentach – w przerwie na uczestników koncertu czeka losowanie atrakcyjnych nagród.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.