Koncert Sylwestrowy - W pewien piękny wieczór...

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Wyczekiwany wieczór Sylwestrowy w Operze Krakowskiej będzie w tym roku fascynującą podróżą za Atlantyk, do Stanów Zjednoczonych, ojczyny musicalu, Leonarda Bernsteina, Andrew Lloyda Webbera i Georga Gershwina.
W pewien piękny wieczór…, a konkretnie 31 grudnia, pożegnamy Stary Rok i powitamy Nowy z Artystami Opery Krakowskiej, z którymi udamy się aż na Time Square, posłuchamy wielkiego przeboju Franka Sinatry New York, New York, z Cole'em Porterem wpadniemy na Broadway, aby poprosić Kate o pocałunek, obejrzeć Skrzypka na dachu, West Side Story i Kandyda. Wracając z musicalu, zatańczymy po drodze Deszczową piosenkę, a niektórzy być może przetańczą całą noc!

Nowy Świat to nie tylko Stany – udamy się na Ameryki Południowej, by w środku surowej polskiej zimy rozgrzać się w gorących Bachianas brasilieras Heitora Villa-Lobos, rzewnie zanucić Besame mucho, rozpalić serce wolnością Libertanga Astora Piazzoli i wraz z Evitą rzucić Argentynie długie, tęskne spojrzenie. To wszystko będzie możliwe dzięki solistom naszej sceny: Katarzynie Oleś-Blacha, Monice Korybalskiej, Adamowi Szerszeniowi, Michałowi Kutnikowi, Adamowi Sobierajskiemu i Jarosławowi Bieleckiemu, którym towarzyszyć będą soliści Baletu Opery Krakowskiej oraz Orkiestra pod batutą Tomasza Tokarczyka. 

Zgodnie z tradycją sylwestrową gościom serwowany będzie poczęstunek (dotyczy koncertów 31.12.2019 r. oraz 1.01.2020 r.), a bufety pozostaną czynne do ostatniego uczestnika muzycznej zabawy.

Wykonawcy:
Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska, Adam Szerszeń, Michał Kutnik, Adam Sobierajski, Jarosław Bielecki
oraz
Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej
Tomasz Tokarczyk - dyrygent

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.