Sen nocy letniej

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Felix Mendelssohn-Bartholdy miał zaledwie siedemnaście lat, gdy – zafascynowany Snem nocy letniej – skomponował uwerturę koncertową do słynnego utworu Szekspira, by następnie stworzyć na jego kanwie cały balet. Nowa adaptacja wielkiego dzieła to pierwsza premiera, którą w sezonie 2020/2021 uraczy melomanów Opera Krakowska.

Autorami spektaklu są: włoski choreograf Giorgio Madia, znany już krakowskiej publiczności z realizacji takich widowisk jak Kopciuszek czy Orfeusz i Eurydyka, oraz odpowiedzialny za kierownictwo muzyczne Marcin Nałęcz-Niesiołowski. Twórcy nie ukrywają nowatorskiego charakteru swojego odczytania dzieła Mendelssohna. „Neoklasyczny grecki układ przestrzeni zostanie wywrócony do góry nogami i zamieni się w elżbietański las” – zapowiada Madia.
Możemy przygotować się na dynamiczną, fascynującą ruchem, światłem i muzyką produkcję.

Uprzejmie informujemy, że z powodu wystąpienia zakażenia COVID-19 w zespole baletu Opera jest zmuszona odwołać zaplanowany na 9 i 11 października 2020 roku spektakl Sen nocy letniej Felixa Mendelssohna Bartholdy’ego.
Bilety zakupione online zwracane są automatycznie. W przypadku biletów nabytych stacjonarnie kasa Opery dokonuje zwrotu.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.