Głośne czytanie dla dorosłych Kota niebieskiego Martyny Bundy

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 10 października 2019, 18:00

Księgarnia Pod Globusem zaprasza na spotkanie o wokół najnowszej książki Martyny Bundy Kot niebieski. Będzie to trzecie z cyklu spotkań Głośne czytanie dla dorosłych w Księgarni Pod Globusem. O kotach, Kaszubach i książkach porozmawia z autorką pisarz, tłumacz i krytyk literacki Maciej Miłkowski a autorskiej interpretacji wybranych fragmentów najnowszej książki Bundy dokonają aktorzy teatralni: Anna Kończal i Filip Bochenek.

Martyna Bunda – od 18. roku życia reporterka prasowa, co z perspektywy czasu okazało się dla niej najważniejszą szkołą. Oznaczało setki odwiedzonych domów (Polacy lubią, gdy zdejmuje się buty), godziny rozmów prowadzonych z ludźmi – nierzadko w krańcowych, szczególnych sytuacjach. W latach 2012-2018 kierowniczka działu krajowego w tygodniku „Polityka”. Praca redaktorska przyniosła kres autorskiemu pisaniu i otworzyła przestrzeń do zajęcia się książką. Niezrealizowana gitarzystka po szkole muzycznej. Matka dwóch córek. Ukończyła politykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Urodzona w Dzień Kobiet, w Światowym Roku Kobiet (według ONZ), za osiem ósma. Wychowana na Kaszubach.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.