Bulwar[t] Sztuki 2019

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 29 czerwca 2019 - niedziela, 1 września 2019

Strefa relaksu

Lato dla większości teatrów oznacza wakacyjną przerwę, jednak nie dla Łaźni Nowej, która tradycyjnie zaprasza mieszkańców miasta nad Zalew Nowohucki, gdzie zagości Bulwar[t] Sztuki 2019 (29 czerwca – 1 września). W pięknych okolicznościach przyrody wspólnie będziemy oglądać spektakle i filmy, brać udział w lekcjach śpiewu, twórczych warsztatach i potańcówkach, a przede wszystkim – oddawać się bezwstydnemu leniuchowaniu z odrobiną higieny myślenia. Wiele tegorocznych wydarzeń odbędzie się również na scenie Łaźni Nowej na os. Szkolnym 25.

W lipcu w ramach Sceny Nocy Letniej najmłodsi miłośnicy Melpomeny zobaczą Donga, co ma świecący nos Teatru Uszytego i Księżycowe opowieści Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi, a dorośli – żywiołowy i przepełniony muzyką spektakl #Punk (reż. nora chipaumire) i monodram Ewy Błaszczyk Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam.

Łukasz Maciejewski zaprosi nas na Wakacyjną Akademię Filmu Polskiego, podczas której nie tylko zobaczymy interesujące filmy, ale i spotkamy się z ich twórcami. W programie m.in. niezwykła historia miłości gotowej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni, czyli Człowiek z magicznym pudełkiem (reż. Bodo Kox), Najlepszy w reżyserii Łukasza Palkowskiego o Jerzym Górskim, który wygrał podwójnego Ironmana (mistrzostwa świata w triathlonie), a także Zwierzęta Grzegorza Zglińskiego – film o pełnej dziwacznych sytuacji podróży małżonków przeżywających kryzys. Z kolei w ramach cyklu Prawdziwe historie zobaczymy tytuły zagraniczne, takie m.in. jak Ava, Paterson czy Lewiatan.

Na muzycznej scenie Bulwar[t]u zagości Capella Cracoviensis (patrz s. 26) oraz artystki z nurtu world music, czyli Joanna Słowińska i Laboratorium Sztuki, które wystąpią w ramach cyklu Głos kobiet: święto Wandy. Z kolei podczas Nocy Jazzu nad Zalewem Nowohuckim usłyszymy Max Klezmer Band.

Wciąż mało? W każdy czwartek na wielbicieli śpiewu czeka sąsiedzkie śpiewanie, a w każdy piątek na entuzjastów dzikich harców i pląsów – potańcówki międzypokoleniowe. Program Bulwar[t]u pęka w szwach, więc już dziś zaplanujcie wizytę w Nowej Hucie, a potem śmiało oddajcie się letniej beztrosce!

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

KATALOG do pobrania.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.