Muzyczny Ogród 2019

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W późne niedzielne popołudnie w plenerze Dworku Białoprądnickiego usłyszymy mieszankę łagodnych i klasycznych brzmień oraz nowoczesnych aranżacji, w których każdy będzie mógł odnaleźć coś dla siebie. Wśród nich: standardy jazzowe, bluesowe, muzyka klezmerska, pieśni operowe oraz operetkowe.

7 lipca | godz. 19.00
Popołudnie z Operą
Utwory z opery, operetki, musicalu, pieśni polskie i obce. Wystąpią: Michał Kutnik, Jacek Wróbel, Jan Migała, Kristina Kutnik.

14 lipca | godz. 19.00
Od słowa do słowa
Gospodynią wydarzenia będzie Anna Treter. Artystka wystąpi w towarzystwie zespołu w składzie: Jan Hnatowicz – gitary, Tomasz Hernik – puzon, akordeon, Adam Niedzielin – instr.klawiszowe, Wojciech Bobrowski – gitara basowa. Jako gość specjalny wystąpi Łukasz Jemioła – wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Występy muzyczne przeplatane będą poezją, którą prezentować będzie znana krakowska aktorka – Lidia Bogaczówna.

21 lipca | godz. 19.00
JAZZ BAND BALL ORCHESTRA & Stanley Breckenridge
Muzyka Jazz Band Ball Orchestra to jedyna w swoim rodzaju rozpoznawalna od pierwszych taktów mieszanka swingu i bluesa. To elegancka orkiestra wybornie grająca zrelaksowany, muzykalny repertuar z elementami ludycznymi. To „balowa orkiestra jazzowa” w sposób doskonały przekazująca swing i entuzjazm licznie pojawiającej się na ich koncertach publiczności.

28 lipca | godz. 19.00
SMEREK. Muzyka z gór
Żywiołowy i tęskny repertuar, oparty na oryginalnym śpiewie folklor łuku Karpat. Kapela góralska prezentuje tradycyjne tematy z południa Polski, Słowacji, Węgier i Bałkanów. Śpiew, skrzypce, instrumenty pasterskie, akordeon i kontrabas stanowią podstawowy ale nie jedyny skład i instrumentarium zespołu.

4 sierpnia | godz. 19.00 
D-MOL Neo Tango Electro
Ich kompozycje łączą klasyczną muzykę tango z unikalnym, nowoczesnym stylem elektronicznym. Do stworzenia tej atmosfery wykorzystują dźwięki skrzypiec, bandoneonu i muzyki elektronicznej. Wykonują oryginalne piosenki i wersje klasycznych tang połączone ze śmiałym stylem muzyki elektronicznej.

11 sierpnia | godz. 19.00
QUE PASSA
Jeden z czołowych polskich zespołów z nurtu Flamenco Fusion. Zespół prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, world music, jazz, latin, tango... naznaczonej indywidualnością każdego z muzyków. Wirtuozeria i pasja porywają słuchaczy a perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym.

18 sierpnia | godz. 19.00
Crazy Accordion Trio
Są wyznawcami dźwięków płynących z akordeonu, od których jesteśmy wręcz uzależnieni, co sprawia, że nie wyobrażają sobie bez niego życia. Mają tak urozmaicony repertuar składający się zarówno z muzyki klasycznej, współczesnej jak i filmowej.

25 sierpnia | godz. 19.00
Urszula Makosz z zespołem
Koncert tradycyjnych pieśni żydowskich w języku jidisz, hebrajskim i ladino. W pieśniach tych słychać wpływy muzyki hiszpańskiej, arabskiej, greckiej i bałkańskiej. Żywiołowe, pełne ekspresji brzmienia, czasem też nastrojowe i melancholijne, przywodzą na myśl południowe klimaty przeplatające się ze stylem orientalnym.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.