Fest Granie 2019

Muzyka klubowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Fest Granie to cykl plenerowych koncertów odbywających się w piątkowe wieczory lipca i sierpnia w zielonej przestrzeni Dworku Białoprądnickiego. To wielogatunkowa fuzja i świeże spojrzenie na muzykę, muzyczne indywidualności zarówno z lokalnych jak i ogólnopolskich scen, charakteryzujące się znakomitym autorskim repertuarem oraz wysokim poziomem wykonawczym. W tegorocznej, już piątej edycji, usłyszymy potężną mieszaninę brzmień i przedstawicieli takich gatunków jak: bit rock, brudny funk, jazz, hip hop, elektronika, rock, folk, psychodelia i inne.

5 lipca | godz. 20.00
Chill-e-motion
Grupa sięga inspiracjami do szeroko pojętego chilloutu, smooth jazzu, soulu. Wokalistkę cechuje ciepła, delikatna barwa głosu. Styl zespołu dopełniają melodyjne linie basu, saksofonowe wstawki oraz bujająca rytmika.

12 lipca | godz. 20.00
Francis Tuan
Właśc. Fryderyk Nguyen – muzyk o polsko-wietnamskich korzeniach. Kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego też uprawia swoisty muzyczny recykling – korzystając ze współczesnej techniki loopowania, gra na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę. 

19 lipca | godz. 20.00
Recycling Band
Jedyny na świecie zespół, który łączy brzmienia elektroniczne i tzw. śmieciowe, korzystając z własnoręcznie wykonanych instrumentów. Tworzywem są niepotrzebne przedmioty, często śmieci i odpady, które w rękach głównego konstruktora zespołu zyskują nowe, lepsze życie, ukazując tym samym role recyklingu w praktyce.

26 lipca | godz. 20.00
MLDVA
 i Çınar Timur
To skromny hołd dla gigantów popularnej muzyki tureckiej w połączeniu z elektroniką i funkiem. 

2 sierpnia | godz. 20.00
JANKA (Daniel Drumz & Hatti Vatti)
To projekt jednego z oryginalniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej. Łączy ich zamiłowanie do dubu, klasycznej klubowej estetyki oraz analogowych syntezatorów. W połączeniu z samplerami, gitarowymi efektami i automatami perkusyjnymi tworzą wyjątkowe brzmienia charakteryzujące się wpływami od dubu do ambientu po brytyjską muzykę basową.

9 sierpnia | godz. 20.00
FORTET
To oryginalna formacja jazzowa, wykorzystująca nowoczesne brzmienia jazzu, także tego, naznaczonego wrażliwością słowiańską, oraz elementy muzyki etnicznej, poprzez wprowadzenie wyrazistej latynoskiej sekcji rytmicznej. Muzyka zespołu jest bardzo nośna także dlatego, że w utworach równie mocno pobrzmiewa klimat krakowskich piwnic jazzowych, jak i latynoski puls, wybijany z pasją przez sekcję rytmiczną w oryginalny i zaskakujący sposób.

16 sierpnia | godz. 20.00
MARTA ZALEWSKA
Rockowa wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Liderka 5-osobowego zespołu, w którym śpiewa i gra na gitarze. W swojej muzyce inspiruje się latami 60. i ruchem hipisowskim. Współpracuje z artystami takimi jak Kayah, Grzech Piotrowski, Krystyna Prońko, Marcin Styczeń oraz zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova.

23 sierpnia | godz. 20.00
WERONIKA BOIŃSKA
Młoda autorka tekstów i muzyki, obdarzona charyzmatycznym wokalem. Zanurzona w art--rocku opartym na akustycznych brzmieniach.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.