Smok!

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Lipcowe spektale zostały odwołane!

Słowiańska gra o tron

IX wiek. Woj Krak zostaje królem nowego państwa i zakłada gród nazwany od jego imienia Krakowem. Mądremu władcy pomagają w rządach dzieci: Lech i Wanda. Łąki przekształcają się w pastwiska, lasy w pola uprawne. Kiedy topory docierają do świętego gaju, słowiańskie bóstwa natury buntują się, a nad Krakowem pojawia się… smok. Przerażony lud zaczyna składać bestii ofiary, a władcy szukają sposobu, jak ją pokonać.

Zafascynowani światami stworzonymi przez J.R.R. Tolkiena, J.K. Rowling i Georga R.R. Martina zapominamy o rodzimej mitologii: prasłowiańskich bogach, bohaterach i bestiach. Okazję, by ją poznać i wziąć udział w naszej własnej słowiańskiej „grze o tron”, będzie multimedialne widowisko Smok! w reżyserii Jakuba Roszkowskiego.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

  • Tekst i reżyseria: Jakub Roszkowski
  • Scenografia: Mirek Kaczmarek
  • Muzyka: Stefan Wesołowski
  • Ruch sceniczny: Maćko Prusak
  • Obsada: Bożena Adamek, Agnieszka Judycka, Agnieszka Kościelniak, Marta Waldera, Rafał Dziwisz, Tomasz Wysocki, Maciej Jackowski, Karol Kubasiewicz, Daniel Malchar, Antonii Milancej, Jerzy Światłoń, Tadeusz Zięba

udostępnij

więcej

  • 50/65 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.