Nie Brookliński most

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Spektakl autorski JACKA WOJCIECHOWSKIEGO oparty na twórczości Edwarda Stachury. To proste w formie i ciepłe w klimacie kameralne przedstawienie, w którym jak w wierszach Stachury przeplatają się nastroje liryczne z wesołymi, sentymentalne z tragicznymi, tworząc atmosferę szczerej rozmowy trafiającej w naturalną wrażliwość widza.

Twórczość Edwarda Stachury znamy głównie z wykonań zespołu Stare Dobre Małżeństwo, to dzięki temu zespołowi wiersze zaistniały w formie piosenek.

Jacek Wojciechowski stworzył autorski spektakl, w którym utwory Edwarda Stachury ułożył w narrację i w ten sposób powstała opowieść o człowieku – wiecznym wędrowcze. Spektakl „Nie brookliński most" miał swoją premierę niemal trzydzieści lat temu, a teraz można go obejrzeć na scenie Teatru Szczęście.

To zdarzenie sceniczne, jakim jest recital Jacka Wojciechowskiego można uznać właściwie za mini-koncert. Składa się głównie z piosenek, wykonywanych na żywo przez aktora przy towarzyszeniu innych instrumentów. Wojciechowski gra na gitarze, towarzyszy mu dwóch muzyków – pianista oraz wiolonczelista. Przerwy między piosenkami wypełnia monologami, gdzie w filozoficznej formie bohater rozprawia się z życiem w społeczności ludzi, które wcale nie należy do łatwych.

  • JACEK WOJCIECHOWSKI - śpiew, gitara
  • Jerzy Kluzowicz - fortepian
  • Wiesław Murzański - kontrabas, wiolonczela

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.