Krakowski Salon Sztuki

Festiwale sztuk wizualnych

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 12 października 2018, 18:00 - niedziela, 21 października 2018

Amatorów krakowskiej sztuki współczesnej czeka w październiku szeroki przegląd najnowszych trendów, a także możliwość licytowania wybranego dzieła!

Artyści związani są zazwyczaj z określonymi środowiskami oraz firmującymi je galeriami, te z kolei mają „swoją” publiczność. Krakowski Salon Sztuki – wspólna inicjatywa Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz Fundacji Artyści Innowacja Teoria (F.A.I.T.) – celowo nie poddaje się ustalonym podziałom i schematom. Na konkursowej wystawie w Pałacu Sztuki swoje prace pokażą artystki i artyści reprezentujący różne pokolenia i środowiska, gatunki i estetyki.

Tym, co łączy wszystkich autorów, jest przywiązanie do Krakowa, przy czym nie musi ono wynikać z faktu, że tu się urodzili czy tutaj mieszkają i tworzą. Wśród twórców zakwalifikowanych do udziału w Salonie znajdują się osoby związane z naszym miastem od pokoleń, artyści, którzy w Krakowie studiowali i rozpoczynali karierę, jak i tacy, którzy przeprowadzili się tu całkiem niedawno. Zobaczymy prace autorów o uznanym dorobku, w tym profesorów krakowskiej ASP, jak i debiutantów na scenie sztuki, a nawet amatorów.

Wszystkie (powstałe od początku 2017 roku) dzieła zostały wybrane przez Magdalenę Kownacką i Gawła Kownackiego, pomysłodawców przedsięwzięcia i kuratorów ekspozycji, spośród zgłoszeń nadesłanych w ramach otwartego naboru przez 444 autorów. W weekend po otwarciu wystawy jury Krakowskiego Salonu Sztuki wybierze laureatów nagród (Grand Prix oraz Obraz Roku, Obiekt Roku, Dzieło Medialne Roku i Działanie Roku), a ukoronowaniem wydarzenia będzie aukcja (20 października) umożliwiająca zakup wystawianych dzieł. W międzyczasie zaplanowano codzienne oprowadzania oraz wydarzenia towarzyszące.

Formuła oraz miejsce prezentacji Krakowskiego Salonu Sztuki nawiązują do organizowanych pod Wawelem od połowy XIX wieku przeglądowych pokazów sztuki najnowszej – to powrót do pięknej tradycji spotkania społeczności Krakowa z lokalnym środowiskiem artystycznym. (dd)

Organizatorzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Artyści Innowacja Teoria

Wystawa czynna: 12-21 października 2018, 12.00-18.00
WSTĘP WOLNY

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.