7. Patchlab Festival 2018

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 23 października 2018 - niedziela, 28 października 2018

Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab, organizowany w Krakowie od 2012 roku, to międzynarodowe wydarzenie dedykowane interdyscyplinarnej twórczości cyfrowej tworzonej na pograniczu sztuki, nowych technologii i kreatywnego programowania. Tegoroczna 7. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 23-28.10.2018 w Krakowie.

Patchlab to wystawa instalacji interaktywnych i prac w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, specjalny projekt sceniczny, audiowizualne performance’y i live-act’y oraz kinowy przegląd nagrodzonych prac. 

Patchlab to warsztaty prowadzone przez profesjonalistów, umożliwiające uczenie się i wspólną pracę osób o różnych umiejętnościach nad projektami wykorzystującymi nowe media i technologie. Podczas zajęć znani artyści i akademicy z Polski i z zagranicy zapoznają uczestników z możliwościami programów, narzędzi i technik cyfrowych mediów, rozwijających się poza głównym obiegiem i nie wymagające specjalistycznej wiedzy.

Patchlab to także spotkania z twórcami i teoretykami nowych mediów, współorganizowane z ASP w Krakowie, przegląd AV performance z udziałem międzynarodowych artystów oraz dwie AV NOCe  z selekcją polskich i zagranicznych producentów muzyki elektronicznej i wizualizacjami tworzonymi na żywo przez europejską czołówkę VJi.

Festiwal Patchlab należy do międzynarodowej platformy AVnode zrzeszającej artystów i wydarzenia prezentujące współczesną sztukę audiowizualną wspieraną przez program Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.