Tynieckie Recitale Organowe

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Opactwo oo. Benedyktynów w Tyńcu zachwyca tysiącletnią tradycją, malowniczym położeniem nad brzegiem Wisły, a latem także płynącą stąd muzyką. Tynieckie Recitale Organowe już po raz 44. zaprezentują możliwości tutejszego instrumentu, który zabrzmi z towarzyszeniem akordeonu, sopranu, wiolonczeli, a w finale – chóru gospel.

8 lipca 2018, 16.00
Daniel Prajzner – organy
Wacław Turek – akordeon
w programie: J.S. Bach, J. Brahms, F. Mendelssohn-Bartholdy, M. Reger, A. Piazzolla, V. Trojan, I. Albéniz

22 lipca 2018, 16.00
Mateusz Rzewuski – organy
Angelika Podworska – sopran
w programie: D. Buxtehude, M. Rzewuski, J.S. Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy, G.F. Handel, M.J. Żebrowski, W.A. Mozart, G. Fauré, M. Lorenc

5 sierpnia 2018, 16.00
Marek Wolak – organy
Anna Maria Niemiec – wiolonczela
w programie: J.S. Bach, F. Nowowiejski, M. Surzyński, P. Vasks

19 sierpnia 2018, 16.00
Kajetan Galas – organy Hammonda
Gospel Choir
w programie: utwory ze świata muzyki gospel, christian hymns, negro spirituals

Daniel Prajzner – ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy (dyplom z wyróżnieniem) oraz w Conservatorium van Amsterdam w klasie prof. Pietera van Dijka (Master of music). Jest laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów. Brał udział w licznych mistrzowskich kursach interpretacji, otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę promocyjną Volksbank Paderborn – Höxter za osiągnięcia artystyczne. Obecnie jest asystentem w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie, organistą kościoła Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo pw. Bł. Anieli Salawy w Krakowie.

Wacław Turek – ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie
dr. Janusza Patera. Jest laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów akordeonowych oraz konkursów otwartych dla różnych instrumentów. Specjalizuje się
w prezentowaniu na akordeonie dzieł wybitnych kompozytorów od baroku po współczesność. Znakomitą większość utworów, które w oryginale nie były tworzone na akordeon, transkrybuje osobiście.

Mateusz Rzewuski – ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz studia magisterskie w Musikhochschule w Lubece w Niemczech,
w klasie organów prof. Franza Danksagmüllera. Stopień doktora uzyskał w 2018 roku
w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. We wrześniu 2017 roku artysta rozpoczął także studia podyplomowe w zakresie muzyki dawnej w Scholi Cantorum Basiliensis w Bazylei (Szwajcaria), w klasie prof. Wolfganga Zerera.

Angelika Podwojska – urodziła się w Elmshorn (Niemcy). Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim, w klasie fortepianu mgr Ewy Gornowicz. W tym roku ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku – Wrzeszczu, w klasie śpiewu solowego dr hab. Liliany Górskiej. Obecnie jest studentką III roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego, kierunek- śpiew solowy, klasie ad. dr hab. Anny Fabrello na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Marek Wolak – studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Jana Jargonia, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem (1988). Przebywał na rocznym stypendium w Folkwang Hochschule für Musik w Essen, kształcąc się pod kierunkiem prof. Gisberta Schneidera. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich w kraju i za granicą. Od 1994 r., po uzyskaniu stopnia doktora, pracował na stanowisku adiunkta w Katedrze Organów, a obecnie prowadzi klasę organów w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Prowadzi także zajęcia
w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej II st. w Krakowie.

Anna Maria Niemiec – urodzona w Polsce wiolonczelistka rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Austrii, w wieku sześciu lat. Ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie prof. Lilii Schulz-Bayrowej na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki – Prywatnym Uniwersytecie Miasta Wiednia. Od najmłodszych lat, poszerzając swoje horyzonty muzyczne i doskonaląc umiejętności interpretacyjne, brała udział w międzynarodowych kursach mistrzowskich u znanych wiolonczelistów i znakomitych kameralistów. Pomimo młodego wieku mapa koncertowa Anny Marii Niemiec wygląda imponująco.

Kajetan Galas – organista, pianista, lider autorskiej formacji Organ Spot, z którą w 2012 roku wydał debiutancki album. Członek wielu zespołów, m.in. Yarosh Organ Trio, Patrycjusz Gruszecki Trio, Bartosz Pernal Quartet, Małgorzata Zuber Quartet. Stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureat nagrody fundacji My Polish Heart oraz wielokrotny stypendysta rektora Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2010 roku w czołówce polskich organistów jazzowych wg dorocznej ankiety magazynu „Jazz Forum”. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr. Piotra Wyleżoła.

Kraków Gospel Choir – zrodził się z pasji do muzyki gospel. Jak przekonują jego członkowie: „Radość, energia, siła utworów inspirowanych Słowem Bożym zmotywowały i cały czas motywują nas do uwielbiania Pana, podczas koncertów, warsztatów, prób, ale również na co dzień, bo często kiedy nie śpiewamy, nie gramy, okazuje się, że nam w środku coś śpiewa, coś gra".

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.