Tynieckie Recitale Organowe

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Opactwo oo. Benedyktynów w Tyńcu zachwyca tysiącletnią tradycją, malowniczym położeniem nad brzegiem Wisły, a latem także płynącą stąd muzyką. Tynieckie Recitale Organowe już po raz 44. zaprezentują możliwości tutejszego instrumentu, który zabrzmi z towarzyszeniem akordeonu, sopranu, wiolonczeli, a w finale – chóru gospel.

8 lipca 2018, 16.00
Daniel Prajzner – organy
Wacław Turek – akordeon
w programie: J.S. Bach, J. Brahms, F. Mendelssohn-Bartholdy, M. Reger, A. Piazzolla, V. Trojan, I. Albéniz

22 lipca 2018, 16.00
Mateusz Rzewuski – organy
Angelika Podworska – sopran
w programie: D. Buxtehude, M. Rzewuski, J.S. Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy, G.F. Handel, M.J. Żebrowski, W.A. Mozart, G. Fauré, M. Lorenc

5 sierpnia 2018, 16.00
Marek Wolak – organy
Anna Maria Niemiec – wiolonczela
w programie: J.S. Bach, F. Nowowiejski, M. Surzyński, P. Vasks

19 sierpnia 2018, 16.00
Kajetan Galas – organy Hammonda
Gospel Choir
w programie: utwory ze świata muzyki gospel, christian hymns, negro spirituals

Daniel Prajzner – ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy (dyplom z wyróżnieniem) oraz w Conservatorium van Amsterdam w klasie prof. Pietera van Dijka (Master of music). Jest laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów. Brał udział w licznych mistrzowskich kursach interpretacji, otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę promocyjną Volksbank Paderborn – Höxter za osiągnięcia artystyczne. Obecnie jest asystentem w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie, organistą kościoła Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo pw. Bł. Anieli Salawy w Krakowie.

Wacław Turek – ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie
dr. Janusza Patera. Jest laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów akordeonowych oraz konkursów otwartych dla różnych instrumentów. Specjalizuje się
w prezentowaniu na akordeonie dzieł wybitnych kompozytorów od baroku po współczesność. Znakomitą większość utworów, które w oryginale nie były tworzone na akordeon, transkrybuje osobiście.

Mateusz Rzewuski – ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz studia magisterskie w Musikhochschule w Lubece w Niemczech,
w klasie organów prof. Franza Danksagmüllera. Stopień doktora uzyskał w 2018 roku
w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. We wrześniu 2017 roku artysta rozpoczął także studia podyplomowe w zakresie muzyki dawnej w Scholi Cantorum Basiliensis w Bazylei (Szwajcaria), w klasie prof. Wolfganga Zerera.

Angelika Podwojska – urodziła się w Elmshorn (Niemcy). Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim, w klasie fortepianu mgr Ewy Gornowicz. W tym roku ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku – Wrzeszczu, w klasie śpiewu solowego dr hab. Liliany Górskiej. Obecnie jest studentką III roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego, kierunek- śpiew solowy, klasie ad. dr hab. Anny Fabrello na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Marek Wolak – studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Jana Jargonia, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem (1988). Przebywał na rocznym stypendium w Folkwang Hochschule für Musik w Essen, kształcąc się pod kierunkiem prof. Gisberta Schneidera. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich w kraju i za granicą. Od 1994 r., po uzyskaniu stopnia doktora, pracował na stanowisku adiunkta w Katedrze Organów, a obecnie prowadzi klasę organów w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Prowadzi także zajęcia
w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej II st. w Krakowie.

Anna Maria Niemiec – urodzona w Polsce wiolonczelistka rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Austrii, w wieku sześciu lat. Ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie prof. Lilii Schulz-Bayrowej na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki – Prywatnym Uniwersytecie Miasta Wiednia. Od najmłodszych lat, poszerzając swoje horyzonty muzyczne i doskonaląc umiejętności interpretacyjne, brała udział w międzynarodowych kursach mistrzowskich u znanych wiolonczelistów i znakomitych kameralistów. Pomimo młodego wieku mapa koncertowa Anny Marii Niemiec wygląda imponująco.

Kajetan Galas – organista, pianista, lider autorskiej formacji Organ Spot, z którą w 2012 roku wydał debiutancki album. Członek wielu zespołów, m.in. Yarosh Organ Trio, Patrycjusz Gruszecki Trio, Bartosz Pernal Quartet, Małgorzata Zuber Quartet. Stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureat nagrody fundacji My Polish Heart oraz wielokrotny stypendysta rektora Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2010 roku w czołówce polskich organistów jazzowych wg dorocznej ankiety magazynu „Jazz Forum”. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr. Piotra Wyleżoła.

Kraków Gospel Choir – zrodził się z pasji do muzyki gospel. Jak przekonują jego członkowie: „Radość, energia, siła utworów inspirowanych Słowem Bożym zmotywowały i cały czas motywują nas do uwielbiania Pana, podczas koncertów, warsztatów, prób, ale również na co dzień, bo często kiedy nie śpiewamy, nie gramy, okazuje się, że nam w środku coś śpiewa, coś gra".

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Organizatorzy: Centrum Kultury Podgórza i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu
  • www.ckpodgorza.pl
  • Bilety: 25 zł (normalny) / 20 zł (ulgowy, także dla posiadaczy karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora); dostępne na www.biletyna.pl, w Centrum Kultury Podgórza (punkt informacyjny, ul. Sokolska 13, parter), punkt InfoKraków przy ul. św. Jana 2, przed koncertem (przy wejściu do kościoła)
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<