Copernicus Festival 2018

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 22 maja 2018 - niedziela, 27 maja 2018

Przypadek rządzi

Na progu dorosłości Dan rzucił szkołę, marząc o karierze pisarza science fiction. Miał plan; aby poprawić swój warsztat, zamierzał ukończyć kurs kreatywnego pisania w lokalnym college’u. Traf chciał, że nie było już wolnych miejsc, więc zapisał się na jedyny dostępny kurs – psychologię. Dziś Daniel Gilbert – profesor psychologii na Harvardzie, autor popularnonaukowych bestsellerów i gwiazda konferencji TED – ma dużo do powiedzenia na temat tego, jaka jest rola przypadku w osiąganiu szczęścia.

Znaczeniu przypadku w nauce, kulturze i egzystencji będzie poświęcony tegoroczny Copernicus Festival, którego gwiazdami poza Danielem Gilbertem będą m.in. ekonomista Robert H. Frank, zajmujący się astrofizyką relatywistyczną Jean-Pierre Lasota, autor Filozofii przypadku Michał Heller oraz pisarze Olga Tokarczuk i Adam Zagajewski. W programie festiwalu znajdą się wykłady, debaty, nieformalne pogadanki, prezentacje sztuki elektronicznej, wystawy (m.in. informeli Tadeusza Kantora) oraz koncerty.

Igor Kuranda, magazyn „Karnet”

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.