Muzyczne pogwarki

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Spotkania z bluesem, folkiem, jazzem (i nie tylko!) w klubie Gwarek.

5 kwietnia 2018, 20.30
Meta Menardi akustycznie
Muzyka, którą gramy to połączenie żywiołowego, klasycznego heavy metalu z nieco nostalgicznym, „ciemnym”, atmosferycznym rockiem. Nie chcemy się stroić w szaty przeszłości, nasza muzyka nie opiera się na kopiowaniu mistrzów z minionych lat. Szukamy tego co nowe i współczesne, jednak z klasycznym rockowym instrumentarium, bez korzystania z syntezatorów i efektów nie do odtworzenia na żywo. Zależy nam, by nasza muzyka była odskocznią od codzienności, pomagała znaleźć światło w ciemności

12 kwietnia 2018, 20.30
Hipgnosis
Muzyki tej nie można jednoznacznie sklasyfikować, jak napisano w jednej z recenzji jest ona "wypadkową tysiąca wpływów, kultury słuchania, otwartości na samego siebie i ludzi wokoło". Od 15 maja 2006 roku, kiedy wyszła debiutancka płyta SKY IS THE LIMIT, można odbyć niezwykłą podróż wraz z HIPGNOSIS.

19 kwietnia 2018, 20.30
You Know What + WisdomTrip
Grupa You Know What powstała przy okazji zupełnie innego projektu i po kilku rozmowach perkusisty Milana Rabij i gitarzysty Jakuba Zubera zaczął się długotrwały proces powstawania materiału muzycznego. Dwa pierwsze utwory zostały zaprezentowane po kilku miesiącach na niewielkim koncercie dla perkusistów i zostały przyjęte z entuzjazmem. Okazało się, że jest miejsce na muzykę instrumentalną, która jest zaprzeczeniem klasycznego radiowego singla. Przez dwa lata muzycy pracowali nad materiałem muzycznym, który znalazł się na pierwszej koncepcyjnej płycie „Twenty Hidden Bodies”. Jakub zagrał na wszystkich gitarach, zaś Milan na perkusji, instrumentach perkusyjnych i syntezatorach.
Album przenika się z tekstem opowiadania Ezry Vitkina. W lutym 2015 roku, po nagraniu partii gitar z powodów osobistych zespół opuszcza Jakub Zuber, pozostawiając pracę nad materiałem młodemu 16-letniemu wówczas Milanowi Rabij, który postanawia nie tylko dokończyć pracę nad płytą ale też kontynuować działalność kapeli. W tym samym czasie trwa praca nad obróbką warstwy dźwiękowej materiału, tworzeniem koncepcji ilustracyjnej, scenariuszy teledysków i stron internetowych, w których do współpracy zostali zaproszeni artyści ze świeżo zawiązanego underground’owego kolektywu Shoshana Studios. Jednocześnie Milan zajmuje się również szukaniem muzyka, który zastąpi Jakuba. Na przesłuchania trafia kilku świetnych technicznie gitarzystów, jednak nie tego potrzeba zespołowi.. W końcu, w lutym 2016 roku nowym gitarzystą zespołu zostaje Wojciech Sibilski.
WisdomTrip to trio złożone z doświadczonych muzyków, dla których improwizacja oparta na nietuzinkowych, swawolnych rozwiązaniach stanowi definitywny sens isnienia muzyki oraz roli jaką ma ona do spełnienia.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.