Ta ostatnia niedziela

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 14 lutego 2018, 19:00

Koncert międzywojennych szlagierów, który wprowadzi was w niezwykły nastrój przedwojennych kawiarni... Usłyszycie szlagiery śpiewane niegdyś przez Mieczysława Fogga, Hannę Ordonówną, Adama Astona, Marlenę Dietrich... Jesienne róże, Tę ostatnią niedzielę, Na pierwszy znak, Miłość Ci wszystko wybaczy, Już nigdy... Międzywojenne szlagiery wykonają: Urszula Makosz, Paweł Pierzchała i Michał Półtorak.

Urszula Makosz
Pieśniarka, występuje z solowymi recitalami, realizuje różnorodne projekty muzyczne, od czasu do czasu bierze udział w spektaklach muzycznych. Występuje w kraju i za granicą, m.in. w Szwecji, Kanadzie, Niemczech i na Słowacji. Stypendystka KlezKanady i gość programu „East Meets West” w Kanadzie. Współpracuje z Michałem Półtorakiem, Pawłem Pierzchałą, Michaelem Jonesem, Krzysztofem Cyranem, zespołem Klezzmates, Christianem Dawidem, Michałem Chytrzyńskim, Michałem Zabłockim, Dorotą i Darkiem Wasilewskimi. Prywatnie mama, miłośniczka zwierząt i wegetarianka, z zawodu technik weterynarii.

Paweł Pierzchała
Pianista, organista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat związany z Kabaretem Piwnica pod Baranami. Koncertuje w kraju i za granicą. Jako instrumentalista, kompozytor i aranżer udziela się w rozmaitych projektach muzycznych o szerokim spektrum tematyki i stylów – od muzyki alternatywnej, wpływów jazzu, poprzez muzykę żydowską, brzmienia etniczne i zainteresowanie awangardą.

Michał Półtorak
Polski skrzypek występujący m.in. w zespole Grzegorza Turnaua, członek grupy Anawa od 1976 roku i jej kierownik muzyczny od roku 1980, występujący i nagrywający z Markiem Grechutą. Od wielu lat gra na skrzypcach (a także na mandolinie) w Piwnicy pod Baranami.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.