Piwnica Pod Baranami

Kluby

Najbardziej znana piwnica w Krakowie jest miejscem legendarnym. Już w XV i XVI wieku w znajdującej się tu kamienicy mieściła się gospoda, w której według badaczy literatury gościli Jan Kochanowski, Mikołaj Rej i Łukasz Górnicki – najwybitniejsi pisarze polskiego renesansu. Współczesna historia lokalu w gotyckich podziemiach Pałacu Pod Baranami zaczęła się w 1956 roku na fali odwilży w komunistycznej Polsce, kiedy powstał tu słynny, działający do dzisiaj kabaret. Każdy koncert w wykonaniu artystów kabaretu Piwnica Pod Baranami jest wielkim wydarzeniem. Magnesem dla stałych bywalców i przygodnych gości są niepowtarzalna atmosfera, surrealistyczny humor, piękna liryka i wspaniałe pieśni „piwnicznych” kompozytorów.

Tuż obok znajduje się popularny (i kultowy w literackich kręgach) pub Vis à Vis. To miejsce odwiedzane chętnie przez artystów Piwnicy, przed którym stoi, a właściwie siedzi przy stoliku figura Piotra Skrzyneckiego (zmarłego w 1997 roku jednego z założycieli i legendarnej postaci kabaretu) z codziennie nową wiązanką świeżych kwiatów.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.