2 x Zechenterówny. Wieczór autorski Elżbiety Zechenter-Spławińskiej i Katarzyny Zechenter-Sodhi

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 16 lutego 2018, 18:00

Elżbieta Zechenter-Spławińska – poetka, tłumacz, prozaik, doktor nauk humanistycznych. Urodziła się i mieszka w Krakowie. Wydała kilkanaście zbiorów wierszy. Autorka tekstów dla dzieci oraz opowiadań. Jej teksty śpiewane są przez zespół Wawele Jana Wojdaka oraz artystów kabaretowych Piwnicy pod Baranami i Loch Camelot. W 1996 r. za tomik wierszy Czapka niewidka uhonorowana została Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca. Na przełomie lat 50. i 60. XX w. związana była z grupą poetycką Muszyna.

Katarzyna Zechenter-Sodhi - jest wykładowcą Literatury i Kultury Polskiej na SSEES (University College London). Autorka pracy o polemikach Hipacego Pocieja o Unii Brzeskiej z 1596, XVIII-wiecznych pisarzach regionu świętokrzyskiego, monografii T. Konwickiego, pisarzach polsko-żydowskich. Jest również autorką prac na temat roli Krakowa w pamięci krakowskich Żydów. Obecnie pracuje nad koncepcjami pamięci i świadomości narodowej po 1989 roku.

Swoje wiersze publikowała m.in. w Tygodniku Powszechnym, Kulturze Paryskiej, Zeszytach Literackich, Przekroju, a wiersze pisane po angielsku w Christian Science Monitor (USA). W 2011 roku ukazał się nakładem wydawnictwa Austeria tom poezji W cieniu drzewa.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.