Łączy Nas Ten Sam Świat

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Łączy Nas Ten Sam Świat - projekt szkoleniowy wspierający integrację osób z niepełnosprawnością sensoryczną i ruchową poprzez aktywizację osób niepełnosprawnych oraz edukację i uwrażliwienie osób związanych z obszarem kultury, sztuki i działań społecznych (animatorzy kultury, pracownicy instytucji miejskich i organizacji pozarządowych).

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają certyfikaty potwierdzające ich udział w projekcie szkoleniowym.

9 października, godz. 18.00 / INAUGURACJA PROJEKTU + wykład otwarty „JAK I KIEDY POMAGAĆ?” - wprowadzenie w zagadnienia prawidłowej pomocy osobom niepełnosprawnym. Prowadzenie: Maria Peliwo (Fundacja Aktywnej Rehabilitacji).

Projekt podzielony jest na dwie równoległe i powiązane ze sobą części:

I. Szkolenie skierowane do animatorów kultury, pracowników z obszaru działań społecznych, pracujących na terenie Nowej Huty. W ramach szkolenia przewidywane są warsztaty: 1. Wprowadzenie w zagadnienia prawidłowej pomocy osobom niepełnosprawnym, 2. Podstawy Polskiego Języka Migowego i kultury Głuchych, 3. Szkolenie z tłumacza-przewodnika osób głucho-niewidomych (podstawy Alfabetu Lorma i Braille'a), 4. Podstawy tworzenia audiodeskrypcji do dzieł plastycznych, 5. Szkolenie z obsługi widza oraz przystosowania instytucji kultury/wydarzeń dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Uczestnicy ponadto wezmą udział wspólnie z osobami niepełnosprawnymi w warsztatach filmowych oraz jako przewodnicy-audiodeskryptorzy w wydarzeniu artystycznym.

II. warsztaty filmowe dla osób niepełnosprawnych, uczestnicy warsztatów podczas kilku spotkań z filmowcem będą mieli możliwość zrealizowania profesjonalnego trwającego kilka minut spotu instruktażowego z podstawowymi i najważniejszymi informacjami jak prawidłowo zachowywać się w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi. W warsztatach wezmą udział osoby niepełnosprawne (osoby z dysfunkcją słuchu, wzroku i ruchu), oraz pełnosprawne biorące udział w części szkoleniowej, które wspólnie wypracują scenariusz, tematy i problemy, które należy ująć w spocie instruktażowym.

Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby z niepełnosprawnością ruchową i sensoryczną (dysfunkcja wzroku i słuchu) z terenu Nowej Huty lub z nim związanych.

Prowadzenie - Joanna Urbaniec (operatorka filmowa, reżyserka, fotografka).

Terminy warsztatów:

7-8 X 2017 / godz. 11.00 – 15.00 / ARTzona OKN - praca nad scenariuszem spotu filmowego

14-15 X 2017 / godz. 11.00 – 15.00 / warsztaty plenerowe - kręcenie spotu filmowego na terenie Dzielnicy Nowa Huta

21-22 X 2017 / godz. 11.00 – 15.00 / warsztaty plenerowe - kręcenie spotu filmowego na terenie Dzielnicy Nowa Huta

Organizator zapewnia transport na warsztaty osobom niepełnosprawnym.

Jeśli jesteś osobą pracującą w obszarze kultury i/lub działań społecznych i chcesz wziąć udział w szkoleniu, wyślij swoje zgłoszenie do 1 października, na adres: d.orczewska@okn.edu.pl

Z następującymi informacjami:

- dane kontaktowe (adres e-mail, telefon)

- reprezentowana instytucja/organizacja

- krótkie uzasadnienie chęci uczestniczenia w projekcie

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną związaną z terenem Nowej Huty i chcesz wziąć udział w warsztatach filmowych, wyślij swoje zgłoszenie do 1 października, na adres: d.orczewska@okn.edu.pl

Z następującymi informacjami:

- dane kontaktowe i informacja o preferowanym sposobie komunikacji

- rodzaj i stopnień niepełnosprawności

- czy podczas warsztatów będzie Ci potrzebny opiekun (jeśli tak – czy w Twoim otoczeniu jest ktoś kto będzie Ci towarzyszyć?)

- miejsce zamieszkania na terenie Krakowa (dzielnica)

- jaki jest Twój związek z Nową Hutą

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.