CroDad & 100Years / The Awarians / 50YearsOf Gray w Alchemii

Muzyka klubowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 22 września 2017, 20:00

CroDad&100Years/The Awarians - 50 lat Christopher'a B. Gray'a.

Amerykanin, @Christopher B. Gray żyje w Polsce od 1999 roku. W tym czasie utworzył dwa unikalne projekty muzyczne: CroDad&100Years i The Awarians. "CroDad" jego pseudonim sceniczny i zespół 100Years występują w Krakowie od prawie 15 lat, a The Awarians wymiatają przez prawie 10 lat.

Ten koncert będzie obchodami 50 urodzin Chrisa z oboma projektami, znanymi ze swoich dynamicznych koncertów. Razem, w jeden wieczór, w Alchemii, w czasie show otwartego dla publiczności.

CroDad & 100 Years:

CroDad & 100 Years to zespół, w którego działaniach można odnaleźć zbieżność z niektórymi założeniami teatru Tadeusza Kantora. Jak twierdzi założyciel zespołu Christopher B. Gray, Amerykanin osiadły w Krakowie w połowie lat dziewięćdziesiątych, zbieżności te odkrył zupełnie przypadkowo, szukając definicji dla swoich akcji twórczych.CroDadowi na scenie towarzyszy zupełnie przyzwoicie grający zespół złożony z muzyków scen krakowskich.

Zespół gra od 2004 roku.

Crodad – wokal
Piotr Skupniewicz - klarnet
Jarek Meus – gitara
Łukasz Łaba – bas
Dominik Klimczak – perkusja

The Awarians

The Awarians to silna i doświadczona reprezentacja lokalnej sceny muzycznej. Grupa Krakusów działa pod przewodnictwem charyzmatycznego Amerykanina Christophera B. Gray, który z łatwością przechodzi od melorecytacji przez śpiew do rapu. Sięgają po najróżniejsze gatunki od alternatywnego rocka po punk, pop, funk i psychodeliczne improwizacje. Nie stronią od zamierzonego kiczu i trudnych tematów. Wizytówką zespołu są oryginalne i energetyczne występy, którym towarzyszy niepowtarzalna atmosfera.

Swoje muzyczne pomysły zebrali w całość i w 2012 roku wypuścili debiutancki album pt. "The Awarians. Kup Sobie!". Przez ostatnie lata zespół rozwinął skrzydła. Ich muzyka poszerzyła się o nowe inspiracje, gatunki muzyczne, jak i nowych członków zespołu. Można to usłyszeć na koncertach, a niedługo na nowej płycie!

Skład:
Christopher B. Gray - wokal,
Sara Mikuła-Spendel - wokal towarzyszący,
Kasia Bobik - wokal towarzyszący, perkusjonalia
Przemek Szczerbiński - gitary,
Mikołaj Spendel - gitara basowa,
Mateusz Opyrchał - perkusja,
Alex Baczkowski - saksofon tenorowy i barytonowy.

udostępnij

więcej

  • Bilety: 15 zł

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.