41. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 10 sierpnia 2017 - niedziela, 27 sierpnia 2017

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej zainauguruje miasto, w którym przenikają się przemysł i sztuka, czyli Krosno. Zasłynęło ono bowiem z działających tam właśnie huty szkła i zakładów lniarskich. W dniach 10-27 sierpnia na Rynku Głównym zaprezentują się także Sędziszów i Pińczów, powiaty kolbuszowski, brzeski i nowotarski oraz artyści ludowi działający na Węgrzech, Słowacji, Ukrainie czy w Rumunii.

Od 40 lat sierpniowe targi Cepelii są okazją, by zakupić wytwarzane na miejscu gliniane naczynia, haftowane serwetki, drewniane figurki czy koronkowe ozdoby. Po raz pierwszy na Rynku Głównym artystki z Zalipia pokażą, jak zdobią wiejskie chaty i obejścia, malując na nich kolorowe kwiaty i liście. Swój ciężki sprzęt postawi także kowal: będzie kowadło, miech, olbrzymie młoty i podkowy na szczęście! Nie zabraknie też popisu krakowskiej gwary i anegdot, który dadzą gwiazdy krakowskich spotkań z tradycją i historią – Aleksander „Makino” Kobyliński, Witold Turdza, Artur Czesak, Leszek Mazan i Mieczysław Czuma. (bf)

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.