16. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

Akcje czytelnicze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 23 kwietnia 2017 - poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Czarujemy!

Bum Bum Rurki, czary, upcykling i decoupage to tylko przykłady atrakcji, jakie czekają odwiedzających Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie podczas 16. Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” (23-24 kwietnia). Niedzielne popołudnie przebiegnie pod znakiem Rodzinnego Pikniku Literackiego z planszówkami i grą terenową, a gościem specjalnym wydarzenia będzie o. Leon Knabit. W bibliotece czeka nas też specjalna edycja Drugiego Życia Książki, a na Planty wyjadą rowery Lotnej Czytelni. Wojewódzka Biblioteka Publiczna będzie także obecna na Krakowskim Kiermaszu Książki. W poniedziałek zaś w Artetece odbędą się spotkania z dizajnem i warsztaty krytyki literackiej.

Igor Kuranda, magazyn „Karnet”

WYBRANE WYDARZENIA

23 kwietnia 2017, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
13.00-17.00

Rodzinny Piknik Literacki
Gość specjalny: o. Leon Knabit OSB
Warsztaty i literacka gra terenowa Odkryj pierwiastek Małopolski (zapisy: ksiazkairoza@rajska.info)
Gry sprawnościowe, planszówki 3D
16.00-17.00
Drugie Życie Książki – edycja specjalna

24 kwietnia 2017, Arteteka WBP
10.00 Spotkanie z Beatą Bochińską, autorką książki Zacznij kochać dizajn. Jak kolekjonować polską sztukę użytkową
Beata Bochińska – historyczka designu, specjalistka zarządzania designem i rozwojem produktu, kolekcjonerka. Autorka metodologii prognozowania trendów stylistycznych z wykorzystaniem profili klienta. Napisała kilkaset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem. Producentka i współautorka filmów dla TV i kontentu dla portali branżowych. Wykładowczyni krytyki designu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Prowadzi dedykowane warsztaty dla firm z tworzenia korzyści biznesowych w oparciu o wykorzystanie designu i szkolenia dla kolekcjonerów i miłośników designu. Jurorka konkursów projektowania usług o zasięgu globalnym (Nowy Jork, Sydney, Kair, Warszawa) w dziedzinach: design, digital media i software design.
17.00 Jak pisać krytycznie? – warsztaty z Jarosławem Czechowiczem
Warsztaty skierowane do osób zajmujących  się pisaniem o książkach, redagujących blogi o literaturze, planujących pisanie krytycznych tekstów o książkach. Podczas zajęć omówione zostaną zasadnicze dylematy, trudności, wątpliwości i rozczarowania wynikające z tworzenia tekstu krytycznoliterackiego. Wyjaśniona zostanie  istota konstruktywnej krytyki. Będzie można podyskutować na temat tego, komu i w jakiej formie potrzebna jest dzisiaj krytyka literacka. Uczestnicy warsztatów podejmą próbę stworzenia własnego tekstu krytycznego, porozmawiają o pisaniu i redagowaniu opiniotwórczego bloga krytycznoliterackiego.
Warsztaty poprowadzi Jarosław Czechowicz – ur. 1978, absolwent filologii polskiej UJ oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej UJ. Niezależny recenzent, autor ponad tysiąca omówień współczesnej literatury polskiej i światowej. Autor bloga krytycznoliterackiego Krytycznym okiem. Na co dzień nauczyciel języka polskiego i wielbiciel Islandii. Współpracuje z mediami i bibliotekami w Polsce przy promocji czytelnictwa.
Zapisy: ksiazkairoza@rajska.info

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.