Krakowski Kiermasz Książki

Akcje czytelnicze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 22 kwietnia 2017 - niedziela, 23 kwietnia 2017

UWAGA,  ZMIANA LOKALIZACJI! SPOTYKAMY SIĘ W PAWILONIE WYSPIAŃSKIEGO (Pl. Wszystkich Świętych 2)

Radość czytania

Z okazji Światowego Dnia Książki Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza na pierwszy w tym roku Krakowski Kiermasz Książki (22-23 kwietnia). W Pawilonie Wyspiańskiego swoją ofertę zaprezentują lokalni antykwariusze i bukiniści. Program wydarzenia uzupełnią spotkania, pokazy i warsztaty – uczestnicy dowiedzą się, jak obsługiwać oryginalny opozycyjny powielacz (do drukowania nielegalnej prasy) z lat 80. XX wieku, nauczą się rysować komiksy i zszywać artystyczne notesy Rebook. Odbędzie się czytanie bajek, pokaz mesjanistycznej literatury emigracyjnej oraz okolicznościowy spacer po antykwariatach. W związku z 16. Małopolskimi Dniami Książki „Książka i Róża” na swoje stanowisko zaprosi też Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Krakowskie Biuro Festiwalowe, organizator kiermaszu, zachęca również do udziału w dniach otwartych w pobliskim Instytucie Cervantesa i w wydarzeniach zaplanowanych w ramach ogólnopolskiego Weekendu Księgarń Kameralnych. Kto czyta książki, żyje podwójnie, więc ruszajmy po literacką przygodę!

Igor Kuranda, magazyb „Karnet”

Podczas kiermaszu w godzinach 11.00-18.00 zaprezentują się antykwariaty: Abecadło, Hulaj Pole, Suszek, 451 stopni i Świat w Tunelu, unikatowa księgarnia komiksowa Fankomiks, podgórska Szafa Pełna Książek oraz bukiniści znani z niedzielnych poranków na Hali Targowej. Na miejscu kiermaszu będzie można napić się kawy ze stylowego włoskiego pojazdu Kavke Cafe oraz przekąsić hummus Amamamusi i pieczone kasztany z oryginalnego parowoziku Pana Kasztana.

Wydarzenia w ramach kiermaszu:

22 kwietnia 2017 (sobota)
12:00-14:00
warsztaty origami „Moja Książka z wyobraźnią” oraz „Zostań drukarzem” przeprowadzą pracownicy Biblioteki Kraków. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak z kilku kartek papieru wykonać oryginalną książkę oraz wyrzeźbią swoje inicjały w styropianie. Zapraszamy w szczególności rodziców z dziećmi! Wstęp wolny, rejestracja na miejscu podczas kiermaszu.
12:00-14:00
spacer po antykwariatach. Poznajcie Szpitalną – ulicę książki, inne najciekawsze adresy na bibliofilskiej mapie Krakowa oraz ludzi, którzy je prowadzą. Spacer poprowadzi dr hab. Grzegorz Nieć z Uniwersytetu Pedagogicznego. Obowiązkowa rejestracja: spacery@miastoliteratury.pl, informację o miejscu zbiórki podajemy w odpowiedzi na zgłoszenie. Ilość miejsc ograniczona!
14:00-16:00
drukujemy "bibułę"! Działanie powielacza białkowego prezentuje Leszek Jaranowski, działacz opozycji niepodległościowej w latach 80.
16:00-18:00
„Zbawić Polskę, wskrzesić świat” – prelekcja o mesjanizmie powojennym. Myślicie, że na imię "40 i 4" czekało tylko pokolenie Mickiewicza? Nic bardziej mylnego! O nieznanej twarzy powojennej literatury emigracyjnej opowie dr Paweł Chojnacki, historyk i filozof.

23 kwietnia 2017 (niedziela)
12.00-14.00 Bajki pod Globusem. Czytamy bajki z księgarzami!
14.00-16.00 Otwarte warsztaty rysowania komiksów. Zajęcia prowadzi Michał Jankowski – pomysłodawca i koordynator Małopolskiego Studia Komiksu.
16.00-18.00 Pokaz introligatorski. Sklejamy Rebooki – ręcznie tworzone, artystyczne notesy z okładkami starych książek. Możliwość zakupienia notesów na miejscu.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.