Lajkoniku, laj, laj… z techniką w tle – kolejne spacery z przewodnikami #badzturysta

18 sierpnia 2020

Ostatni weekend sierpnia zdominują: brodaty Lajkonik z buławą, kluby sportowe, kościoły na Kazimierzu i zdobycze rewolucji przemysłowej – cztery spacery od Kazimierza, przez Zwierzyniec, aż do centrum miasta z pewnością pomogą nam dobrze spożytkować weekendową energię. O taneczne, przepełnione muzyką wieczory zadbają po raz ostatnie Muzyczne plenery, a nowa trasa na Kraków Travel „Więcej niż Nowa Huta” przeprowadzi nas przez ciekawe, a mało znane zakątki naszego miasta.

Sobota 22 sierpnia
Weekendowy cykl spacerowy rozpoczniemy mocnym industrialnym akcentem: ruszymy bowiem „Krakowskim szlakiem techniki” w niezwykłą podróż po przemysłowych zdobyczach XIX-wiecznego Krakowa. Elektrownie, gazownie i komunikacja miejska – dowiemy się, jak rewolucja przemysłowa zmieniła nasze miasto.
Start spaceru: godz. 12.00.
Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.

Krakowski Kazimierz, założony w XIV wieku przez Króla Kazimierza Wielkiego, jako szanujące się samodzielne miasto lokowane na prawie magdeburskim chlubił się oczywiście rzymskokatolicką farą miejską. Jeśli więc wydawało się nam, że Kazimierz można poznawać jedynie z perspektywy synagog, koniecznie trzeba przejść spacerkiem przez tę najbardziej artystyczną dzielnicę miasta i poznać fascynujące opowieści o jej chrześcijańskich świątyniach.
Start spaceru: godz. 14.00.
Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych (szczególnie polecana seniorom).

Niedziela 23 sierpnia
O pewnych dwóch krakowskich klubach sportowych często jest głośno w mediach, ale przecież nie samą Wisłą i Cracovią miasto żyje. Niedzielny spacer „Sportowy Kraków” pozwoli nam spojrzeć ten aspekt miejskiego życia z nieco innej perspektywy i sięgnąć głębiej – do długiej, burzliwej i zaskakującej historii licznych krakowskich klubów sportowych.
Start spaceru: godz. 12.00.
Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.

Kraków to jeden z najpopularniejszych bohaterów polskich legend. Kto nie słyszał o smoku wawelskim, wieżach mariackich, żółtej ciżemce czy Lajkoniku, który uskutecznia swoje harce, przynosząc szczęście przechodniom uderzeniami swojej buławy? „Szlakiem Krakowskiego Lajkonika” to znakomita propozycja dla najmłodszych, by wraz z rodzicami rozwijali wyobraźnię i odnajdywali w swoim mieście szczyptę magii i tajemnicy.
Start spaceru: godz. 14.00.
Spacer przeznaczony dla dzieci.

Dodatkowe niespodzianki
Dla uczestników spacerów 22 i 23 sierpnia krakowski producent słodyczy – firma Wawel, partner wspierający akcję „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”, przygotował słodką niespodziankę.
Galeria Kazimierz – partner akcji „Bądź turystą w swoim mieście. Zwiedzaj Kraków” przygotował specjalną niespodziankę dla wszystkich osób biorących udział w spacerach w sierpniu i we wrześniu. Każdy uczestnik otrzyma kody uprawniające do obioru w Galerii specjalnej karty podarunkowej na kwotę 50 zł.

Niezbędne informacje dotyczące spacerów przewodnikiem
Każdy ze spacerów trwa 2 godziny i jest prowadzony w języku polskim. W każdym z nich może wziąć udział maksymalnie 20 osób – oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych (uczestnikom rozdawane będą jednorazowe słuchawki). Na spacery obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wejściówek. Wejściówki można rezerwować przez portal EVENEA.
Rezerwacja wejściówek na spacery 22 i 23 sierpnia ruszy dzisiaj (tj. wtorek 18.08) o godzinie 14.00.
Spacer 25, 22.08.2020 godz. 12.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer25/
Spacer 26, 22.08.2020 godz. 14.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer26/
Spacer 27, 23.08.2020 godz. 12.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer27/
Spacer 28, 23.08.2020 godz. 14.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer28/
Jedna osoba może pobrać na jeden adres mailowy maksymalnie 2 wejściówki (dla dziecka również należy pobrać wejściówkę). Zapisy zamykane są w sobotę o godzinie 10.00. Nie ma możliwości wzięcia udziału w spacerze bez wejściówki.
Bezpłatne spacery z krakowskimi przewodnikami są częścią kampanii informacyjno-społecznej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” oraz kampanii promocyjnej „Kraków nieodkryty”. Szczegółowe informacje są dostępne w aktualnościach portalu www.krakow.travel.

To już prawie koniec Muzycznych plenerów!
Przed nami przedostatni weekend z cyklem Muzyczne plenery, w którego ramach zapraszamy na trzy koncerty.
W piątek o godz. 20.00 sceną przed Centrum Kongresowym ICE Kraków zawładnie duet Whalehead Coda, którego muzykę charakteryzuje elektroniczny minimalizm. W sobotę w tym samym miejscu i o tej samej porze wystąpi klasyczno-jazzowe Marimbazzi Duo.
Natomiast w niedzielne popołudnie zapraszamy do parku Dębnickiego, gdzie o godz. 14.00 zagra słynący z odważnych interpretacji dzieł muzyki klasycznej duet akordeonowy Maciej Zimka & Wiesław Ochwat.
Wszystkie koncerty są bezpłatne, jednak na piątkowe wydarzenia konieczne jest wcześniejsze pobranie wejściówki z portalu EVENEA.
Pełny program oraz szczegółowe informacje dotyczące cyklu pod linkiem.

„Więcej niż Nowa Huta” – nowa trasa na Kraków Travel
Każdy mieszkaniec Krakowa wie, gdzie w Nowej Hucie jest plac Centralny, jednak nie wszyscy wiedzą, co ciekawego można zobaczyć na terenach, które kiedyś należały do tej ogromnej dzielnicy, a od 1991 roku są samodzielnymi jednostkami administracyjnymi. Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie i Czyżyny – ich nazwy pochodzą od wsi, które na tym terenie istniały już od XIII stulecia. Podczas zaplanowanego na dwa dni spaceru odwiedzimy stare forty i dworki, kościoły, o których budowę walczyli nowohucianie, czy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Czyżynach, które powstało na terenach pierwszego krakowskiego lotniska. Dla dzieci atrakcją będą Ogród Doświadczeń i czy wędrówka wokół Zalewu Nowohuckiego. Historię tej części miasta poznacie, spacerując po najbardziej zielonych terenach Krakowa.
http://krakow.travel/wycieczki/36827

********************************

Zachęcamy do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć i innych materiałów ze spacerów oraz oznaczania ich hashtagami #badzturysta, #zwiedzajkrakow oraz #badzturystawswoimmiescie, a także tagowania profili wydarzenia i kampanii.
>>>Na Instagramie jest nas już ponad 3000, na Facebooku blisko 10 000, a łączny zasięg postów wyniósł 1 302 425 odsłon!

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.