Aktywnie przed ekranem

11 maja 2020

Krakowskie domy kultury szybko przystosowały się do nowej rzeczywistości – przeniosły swoją działalność do sieci. I jak dawnej dbają o ofertę (tym razem online) dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Znajdziemy w niej warsztaty plastyczne, zajęcia edukacyjne, spotkania z książką, treningi ruchowe, gry i zabawy muzyczne oraz stałe cykle zajęć. Jest też kilka nowości. Po raz pierwszy w historii zachęcamy dzieci do tego, by zasiadły wygodnie przed ekranami komputerów!

Nie od dziś wiadomo, że dzieci wręcz rozpiera energia, również te najmłodsze! Wiedzą też o tym edukatorzy z filii Centrum Kultury Podgórza, którzy zapraszają maluchy do lat 3 i ich opiekunów na zajęcia w ramach Klubu Rodziców. W programie znalazły się m.in. warsztaty muzyczno-ruchowe Ruchy maluchy, literackie Czytadełko czy etnograficzne Folkloromaniaki. Nieco starsze dzieci również znajdą coś dla siebie – obok stałych zajęć z tańca nowoczesnego, baletu czy języka angielskiego Centrum Kultury Podgórza przygotowało dla nich kilka niespodzianek. Szczegóły znajdziecie na stronie instytucji: www.ckpodgorza.pl.

Niejeden pomysł na kulturę dla dzieci ma także Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. Prężnie działa Strefa Rodzica online – spotkania odbywają się w ramach zamkniętej grupy na Facebooku. Można w niej znaleźć zarówno zabawy dla rodziców i maluszków, wykłady o tematyce pedagogicznej, jak i spotkania z psychologiem. Bieżąca oferta Dworku Białoprądnickiego jest dostępna na stronie www.dworek.eu.

Nie próżnuje i Krakowskie Forum Kultury! Ruszyły nowe aktywności, m.in. Rodzinne muzykowanie na ekranie czy wyzwanie kreatywne #craftwithme dla dzieci. Działa też Interaktywny Klub Rodziców Klubu Malwa i Klubu Olsza w ramach grupy na Facebooku. Każdego dnia w mediach społecznościowych KFK pojawiają się też posty i materiały wideo nawiązujące tematycznie do stacjonarnych warsztatów dla dzieci, jak Kreatywna plastyka czy Rodzinne muzykowanie. Informacji szukajcie na stronie www.krakowskieforum.pl.

Nowohuckie Centrum Kultury ogłasza wszem wobec, że nie ma nudy w domu! Instytucja oferuje spotkania w ramach Klubu Super Mama: Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci czy Domowe zabawy sensoryczne, a także zapewnia domowe aktywności dla najmłodszych: kolorowanki, zagadki detektywistyczne i zabawy komiksowe Uzupełnij dymek. Informacje o zajęciach i materiały do pobrania znajdziecie na stronie www.nck.krakow.pl.

Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida zaprasza do odwiedzenia swojego profilu na Facebooku, na którym można znaleźć inspirujące pomysły na spędzanie czasu w domu, w tym warsztaty online, konkursy, rekomendacje kulturalne, tutoriale dla dzieci w formie wideo czy kolorowe plansze z zabawami. W ARTzonie i Klubie Kuźnia działają też wirtualne Kluby Rodziców. Wszystkiego dowiecie się ze strony www.okn.edu.pl.

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta proponuje pozostanie w domu po nowohucku i dorzuca garść wirtualnych propozycji, które zachęcają do ciekawego spędzania czasu w rodzinnym gronie, efektywnej nauki, rozwijania zainteresowań i talentów. Umiejętności plastyczne można szlifować, tworząc pracę na konkurs Moje zwierzątko z marzeń i snów, o ciekawostkach przyrodniczych opowie Sowa Mądra Głowa, a pierwsze baletowe kroki postawimy, oglądając materiały wideo zespołu Gaduły. Jeszcze więcej ciekawych propozycji znajdziecie na stronie www.krakownh.pl.

***

Jeszcze nigdy nie spędzaliśmy tak dużo czasu w domu! Możemy jednak śmiało stwierdzić, że nauczyliśmy się w tym okresie sprawniej korzystać z zasobów publikowanych w internecie w celach edukacyjnych i samorozwojowych. Możemy być z siebie dumni! (am)

 

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.