Rozczytany listopad

29 października 2019

Superczytanie

Zastąpiłeś papierowe książki e-bookami i właśnie szukasz ciekawych rekomendacji? A może nigdy nie korzystałeś z lektur w wersji elektronicznej i chciałbyś je wypróbować? Ta akcja jest właśnie dla ciebie! Czytaj PL po raz kolejny zagości w listopadzie w Krakowie i kilkunastu innych polskich miastach. Wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację Woblink, zeskanować kod QR z jednego z kilku tysięcy plakatów zamieszczonych na nośnikach w całym kraju i… zabrać się za czytanie lub słuchanie audiobooków. Po uzyskaniu dostępu do wirtualnej biblioteki przez trzydzieści dni możemy bezpłatnie i bez ograniczeń korzystać z dwunastu bestsellerowych tytułów. Reportaż, kryminał, fantastyka, książka dla młodzieży, powieść obyczajowa czy romans – z „półki” Czytaj PL każdy wybierze coś dla siebie. Wśród udostępnionych lektur znalazły się m.in.: Ucho Igielne Wiesława Myśliwskiego, Listy zza grobu Remigiusza Mroza, Dziewczyna o czterech palcach Marka Krajewskiego, Jeszcze kiedyś się spotkamy Magdaleny Witkiewicz i Nikt nie idzie Jakuba Małeckiego. Włącz się do akcji i znajdź swoją superksiążkę na długie listopadowe wieczory!

Kameralne głosowanie

Zaczęły znikać z miejskiego krajobrazu, gdy na rynku pojawiły się duże sieci pozornie lepiej zaopatrzone i kuszące zawrotnymi promocjami. Od kilku lat na szczęście wracają, a my coraz bardziej doceniamy ich indywidualny charakter, dbałość o asortyment, troskę o klienta i wkład w kształtowanie gustów czytelniczych. W kameralnych księgarniach bowiem nie tylko kupuje się książki, ale też uczestniczy w spotkaniach z pisarzami, słucha prelekcji i dyskutuje o lekturach na spotkaniach klubów czytelniczych (nierzadko z filiżanką dobrej kawy w ręce). Wybieramy księgarnie roku to projekt, który wspiera i promuje właśnie takie obiekty w przestrzeni miasta. Tegoroczny plebiscyt rozpocznie się 4 listopada i potrwa miesiąc. Mieszkańcy Krakowa będą w tym czasie głosować – przez internet lub stacjonarnie – w różnych punktach miasta: w samych księgarniach, popularnych klubach, muzeach, ośrodkach i instytucjach kultury. Nagrody zdobędą trzy najlepiej oceniane księgarnie oraz jeden antykwariat. Wyniki plebiscytu poznamy 13 grudnia przy okazji świętowania ogólnopolskiego Dnia Księgarza. (Anna Mazur, miesięcznik „Karnet”)

więcej

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.