70 głosów na 70-lecie Nowej Huty na Zgody 7

26 czerwca 2019

Zajrzeliśmy do nowohuckich schronów, stanęliśmy twarzą w twarz z kobiecym obliczem dzielnicy i wysłuchaliśmy wiersza-manifestu pani Lucyny serwującej najlepsze lody nad Zalewem Nowohuckim – a do opowiedzenia zostało jeszcze sporo! Już teraz zapraszamy na Zgody 7 do wspólnego oglądania premierowych odcinków z cyklu „70 głosów na 70-lecie Nowej Huty” realizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

„70 głosów na 70-lecie Nowej Huty” to cykl krótkich filmów, które prezentują niecodzienne spojrzenie na tę wyjątkową dzielnicę Krakowa, publikowanych w każdy czwartek w ramach wydarzenia na Facebooku oraz na kanale Krakowskiego Biura Festiwalowego na YouTube. Obejrzymy je również dwa razy w miesiącu na Zgody 7 – w nowym miejscu spotkań na nowohuckiej mapie.

Najbliższe projekcje odbędą się 28 czerwca o godzinie 16.45 oraz 17 i 31 lipca o godzinie 17.45. Informacje o kolejnych pokazach znajdziecie na comiesięcznym afiszu wydarzeń punktu Zgody 7 – miejsca spotkań. To doskonała okazja, by obejrzeć filmy w przyjaznej przestrzeni – zwłaszcza dla rodzin z dziećmi i seniorów – i napić się pysznej kawy w Cafe NOWA Księgarnia.

W cyklu „70 głosów na 70-lecie Nowej Huty” oddajemy głos samym nowohucianom, ponieważ to oni najlepiej znają swoją „małą ojczyznę”. Wielu z nich pamięta jeszcze budowę dzielnicy, zaś najmłodsi dopiero uczą się jej, podążając śladem sympatycznego bajkowego bohatera – kotka Włodka z Nowej Huty. To ich głosy tworzą wyjątkową powieść o 18. dzielnicy.

Jak wygląda spływ nowohucką Amazonką? Dlaczego podwórka w tej części Krakowa są tak wyjątkowe? Czy w Nowej Hucie czas płynie leniwie? To tematy kolejnych filmików, które już niebawem obejrzymy na Zgody 7!

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.