Marcowy kocioł

6 marca 2019

Zaczynamy… karnawałem! Pierwsze dni marca to wciąż okazja do zasmakowania w słodkiej tradycji tego czasu – zwłaszcza podczas Zapustów Krakowskich 3 marca, kiedy to nie obejdzie się bez wspólnego smażenia chrustu. I choć bogate festiwale Opera Rara i Materia Prima ubarwiły nam życie w lutym, to zimę żegnamy z ulgą. Kolorowo? Tak, Krakowskim Festiwalem Komiksu, od lat przyciągającym coraz większą uwagę nie tylko znawców i autorów. Z fantazją? Nowoczesny dizajn i pokazy projektantów zapewni nam Cracow Fashion Week. Koncertowo! – występem Orchestre des Champs-Elysées w cyklu ICE Classic czy choćby programem tegorocznych Dni Bachowskich. Rozrywkowo? Przyjadą sławy z przeciwległych biegunów świata muzyki, od Johna Mayalla po Loreenę McKennitt, a gorący nastrój, egzotyczne rytmy i żywiołowe improwizacje zapewni nam Regina Carter ze swoimi jazzowymi skrzypcami. Z marcowego kotła wyłoni się także zupełnie nowe Muzeum Nowej Huty, a w Międzynarodowym Centrum Kultury – wystawa poświęcona awangardzie początków XX wieku w kulturowym i politycznym tyglu, jakim była ówczesna Europa.

Skoro zaś robi się już cieplej i coraz śmielej opuszczamy domowe pielesze, to w rozwinięciu żagli na dobre pomoże nam Navigator – festiwal obieżyświatów i globtroterów, którzy z niejednego pieca chleb jedli i chętnie się z nami podzielą…

Korzystajmy!

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.