Zmysły grudnia

29 listopada 2018

Co lubimy w grudniu? Niepowtarzalny krakowski przedświąteczny nastrój: upojne zapachy, tradycyjne smaki – i oczywiście widoki: kolejny już raz po słynnym dorocznym konkursie będziemy podziwiać wyjątkowe krakowskie szopki nie tylko podczas konkursu i muzealnej wystawy (w tym roku ponownie w Celestacie), lecz także w przestrzeni miasta, pięknie wyeksponowane w ramach akcji Wokół Szopki. Targi Bożonarodzeniowe czy Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Podgórzu będą okazją do zakupów, ale i do wzięcia udziału w artystycznych prezentacjach oraz warsztatach tematycznych. Szopki staną się także jednym z tematów kolejnego rodzinnego spotkania „Dzień Dobry ICE Kraków!”.

Pod powiekami zatrzymamy na pewno obrazy z festiwalu Boska Komedia, jak co roku pokazującego, co we współczesnym teatrze – polskim i nie tylko – najlepsze i najważniejsze. Ruchome obrazki to z kolei domena Festiwalu Filmu Niemego, który od lat kojarzy nam się także z… dźwiękiem – a to za sprawą nowych (i wykonywanych na żywo!) muzycznych opraw filmów z początków kinematografii. Wśród dźwięków grudnia zapamiętamy także – obok koncertów pieśni adwentowych, a następnie kolęd – wizytę w Tauron Arenie Kraków samego Paula McCartneya, legendy i współtwórcy dzisiejszej muzyki rozrywkowej. Natomiast w radosny noworoczny nastrój wprowadzi nas koncert i wspólne odliczanie na Rynku Głównym w sylwestrowy wieczór.

Let it be!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.