„Zgody 7” – nowe miejsce spotkań na mapie Nowej Huty

12 października 2018

„Zgody 7” to miejsce spotkań, które powstaje specjalnie z myślą o wszystkich mieszkańcach Nowej Huty. W tym pierwszym przeznaczonym głównie dla mieszkańców punkcie InfoKraków można będzie znaleźć informacje o wydarzeniach kulturalnych Krakowa, w tym przede wszystkim o tym, co dzieje się w Nowej Hucie. Docelowo ma to być także przestrzeń dla warsztatów, spotkań i innych lokalnych wydarzeń okołokulturalnych. Uroczyste otwarcie odbędzie się 18 października o godzinie 13.00.

W Krakowie funkcjonuje obecnie 8 punktów InfoKraków, natomiast Zgody 7, pierwszy prowadzony w zupełnie nowej formule, nastawiony jest przede wszystkim na potrzeby mieszkańców. „Zgody 7” to realizacja całkiem nowej koncepcji punktu informacji miejskiej, będącego częścią przestrzeni otwartej m.in. dla młodzieży, rodziców z dziećmi, osób starszych, aktywistów czy instytucji kultury. Do współpracy zaproszono nowohuckie ośrodki kultury, kluby, teatry, muzea, kino i wszystkich, którzy chcą działać i aktywizować swoją dzielnicę. Adres, pod którym ta wspólna działalność będzie się koncentrować, to os. Zgody 7, a przyjęta nazwa jest czytelnym sygnałem co do charakteru tego miejsca.

Korzystanie ze „Zgody 7” będzie oczywiście bezpłatne, a wszystkie pomysły i propozycje mieszkańców co do programu wydarzeń realizowanych w tym miejscu są bardzo mile widziane. Docelowo powstanie swego rodzaju kalendarz imprez i wydarzeń cyklicznych, współtworzony przez wspomniane instytucje, aktywistów i samych mieszkańców. Różnego rodzaju spotkania, debaty, prelekcje i pokazy zorganizuje tu między innymi Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator nowo powstałego miejsca. „Zgody 7” będzie przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na uroczyste otwarcie punktu „Zgody 7” zapraszamy 18 października o godzinie 13.00. Organizatorzy przygotowali dużo atrakcji: warsztaty dla dzieci, wykłady, prezentacje, rozmowy z aktywistami i przedstawicielami nowohuckich instytucji i… zielone upominki dla wielbicieli roślin.

W otwarciu weźmie udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Program uroczystego otwarcia „Zgody 7”:

13:00 Uroczyste otwarcie

13:20 Przekazanie zielonych upominków wielbicielom roślin

13:40 „Spływy kajakowe po Dłubni” [Marcin Pawlik]

14:15 Warsztaty kulinarne dla dzieci [Wierzynek]

15:00 „Jak zakochać się w Hucie?” [Aleksandra Tarczydło/hiphuta.pl]

15:20 „Jak pracować, żeby zapełnić Hutę wydarzeniami?” [Nowohuckie Centrum Kultury]

15:45 „Jubileusz u bram, czyli jak świętować 70-lecie Nowej Huty?” [Jacek Dargiewicz/Fundacja Faktor Kultura]

16:30 „Dlaczego nam się chce?” [Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz/osiedlowa liderka, aktywistka, fotografka]

17:15 „Nowa Huta – najlepsze z możliwych miejsc do życia” [Fundacja Promocji Nowej Huty]

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.