muzykoterapia / cinematerapia

2 października 2017

muzykoterapia i Stowarzyszenie Fragile już trzeci rok z rzędu zapraszają na organizowany wspólnie cykl wydarzeń traktujący o muzyce, sztuce dźwiękowej, czy - jak w tym roku - roli dźwięku w kinematografii. Po serii koncertów i eksperymentów z ciszą sprzed dwóch lat, wykładach i prezentacjach dotyczących pejzażu dźwiękowego z roku ubiegłego, tym razem dźwięk będzie jedynie punktem wyjścia dla opowiadanych historii, opowiadanych tym razem poprzez obraz. Przed nami pięć wieczorów filmowych, a każdy z nich w inny sposób rozwija koncepcję całego cyklu. Niezmniennie, jak co roku, po spotkaniach odbywać się będą dyskusje, co cieszy tym bardziej, że większość z nich odbędzie się z udziałem samych twórców.

Naszą serię rozpoczynamy 11 października w Krakowskim Forum Kultury seansem kultowego "Step Across The Border". O tym improwizowanym dokumencie, jednym ze stu najlepszych filmów w historii kina wg krytyków Cahiers du cinéma, podyskutujemy po projekcji z samym reżyserem Nicolasem Humbertem. To arcydzieło wypada obejrzeć choć raz w roku.

Dzień później, 12 października w Kinie Mikro odbędzie się premierowy w polskich kinach pokaz najnowszego filmu twórcy ”Step Across The Border”, obraz zatytułowany "Wild Plants", o którym będziemy mogli porozmawiać również z Simone Fürbringer odpowiedzialną za montaż. "Wild Plants" to podróż śladami utopistów, poszukiwania poezji w ogrodniczej partyzantce, pytania o relację człowieka i natury w czasach powszechnej urbanizacji, poruszający portret grupy idealistów.

W listopadzie zobaczymy niezwykle wyrafinowane przedstawienia miejskich pejzaży za sprawą pochodzącej ze Szwajcarii Laurence Bonvin, wykładowczyni fotografii na Uniwersytecie Sztuki i Dizajnu w Lozanie, a w grudniu „People's Park” w reż. J.P. Sniadeckiego i Libbie Diny Cohn - audio-wizualny pejzaż parku w chińskiej metropolii Chengdu sfilmowany w zaledwie jednym (!) ujęciu.

Na zakończenie „I don't make music” - film bez obrazu, muzyka bez dźwięku, czysta poezja za sprawą Rinusa Van Alebeeka i Marcina Barskiego. Tak,tak, „Step Across the Border” nie przypadkowo otwiera naszą serię. Bądźcie z nami podczas tych pięciu wieczorów. Zapraszamy serdecznie!

"Step Across The Border" reż. Nicolas Humbert, Werner Penzel
https://www.facebook.com/events/785440791629875/

"Wild Plants" reż. Nicolas Humbert
https://www.facebook.com/events/1758931824398895/

Filmy Laurence Bonvin
https://www.facebook.com/events/229237540913786/

"People's Park" reż. J.P. Sniadecki & Libbie D. Cohn
https://www.facebook.com/events/314818978952224/

"I don't make music" Rinus Van Alebeek, Marcin Barski
https://www.facebook.com/events/112595426002841/

Cena biletów na filmy w kinie Mikro wynosi 10 zł, na pozostałe wydarzenia wstęp jest bezpłatny.
Filmy wyświetlane będą w oryginalnej wersji językowej bez polskich napisów, lecz większość z nich jest bez dialogu.

Dwa ostatnie wydarzenia cyklu odbędą się w grudniu, dokładna data pojawi się wkrótce.

Projekt jest współfinansowany ze srodków Gminy Miejskiej Kraków.

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.