Kurtyna w górę!

26 lutego 2021

Po odmrożeniu kultury do regularnej działalności powróciły teatry. Co przygotowały dla krakowskiej publiczności? Mamy dla was specjalne zestawienie spektakli, które warto zobaczyć!

Teatr KTO zaprasza na najnowszą premierę w reżyserii Pawła Szumca. Słoneczni chłopcy to ciepły, wzruszający i niepozbawiony ciętego humoru spektakl o dwójce amerykańskich komików, którzy po latach znów spotykają się na scenie. W rolach głównych występują wspaniali krakowscy aktorzy Leszek Piskorz i Jacek Strama, którzy świętują jubileusz 50 lat pracy artystycznej! Spektakl zobaczymy 26 i 27 lutego oraz 6 i 7 marca na deskach Krakowskiej Opery Kameralnej.

Wprawdzie los poskąpił jej talentu muzycznego, nie pozbawił jednak... podziwu godnej determinacji w spełnianiu własnych marzeń (a także pieniędzy!). O kim mowa? O Florence Foster Jenkins, najgorszej śpiewaczce operowej świata, która przed stu laty czarowała fałszywym śpiewem publiczność nowojorskiej Carnegie Hall. Jej barwny życiorys stał się kanwą dla komedii Boska autorstwa brytyjskiego dramatopisarza Petera Quiltera, którą zobaczymy na Scenie Pod Ratuszem Teatru Ludowego 5, 6 i 7 marca. W rolę „boskiej” Jenkins wcieli się Marta Bizoń – bo trzeba prawdziwego talentu, by zagrać beztalencie...

Teatrem Nowym Proxima zawładnie rock and roll! 19 marca na Scenie Berlin wystąpi Tomasz Schimscheiner, który wcieli się w postać Stevena Adlera, perkusisty legendarnej heavymetalowej grupy Guns N’Roses. Sex, dragi i apetyt na destrukcje, czyli bardzo intymna biografia Guns N’Roses zapowiada się wystrzałowo!

Teatr Bagatela nie bierze jeńców: 4 marca zaprasza na premierę Rewizora, arcydramatu Mikołaja Gogola w parafrazie Tadeusza Nyczka. Reżyser Mikołaj Grabowski chce przekonać widzów, że historia pewnego prowincjonalnego miasteczka gdzieś w XIX-wiecznej Rosji, w którym funkcjonuje „karuzela marionetek kręcąca się w rytm widzimisię jednego małego satrapy”, równie dobrze może rozgrywać się we współczesnej Polsce i wszędzie tam, gdzie ład społeczny oparty jest na prawie siły.

A już 12 marca na Scenie MOS Teatru im. Juliusza Słowackiego ożyje tajemniczy i oniryczny świat Zimowli Dominiki Słowik w adaptacji Jakuba Roszkowskiego. W spektaklu wystąpi m.in. Agnieszka Przepiórska, którą mogliśmy przed tygodniem podziwiać w monodramie Ginczanka. Przepis na prostotę życia Teatru Łaźnia Nowa, gdzie z kolei 27 lutego zobaczymy długo wyczekiwany spektakl Michała Buszewicza Autobiografia na wszelki wypadek, w którym reżyser opowie o częściowo prawdziwych, a częściowo fikcyjnych losach trzech pokoleń mężczyzn ze swojej rodziny.

27 marca warto zaś skierować swoje kroki na ulicę Paulińską do Teatru Barakah, który także stawia na adaptację literatury i zaprezentuje Matkę Joannę od Aniołów w reżyserii Macieja Gorczyńskiego.

Wznośmy modły, by teatry grały już dla nas bez przerwy!

Justyna Skalska

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.