Krakowski Klub z Kawą nad Książką

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 9 kwietnia 2017, 12:00
Spotkania Klubu z Kawą nad Książką odbywają się cyklicznie i mają charakter bardzo luźny. Jego główną ideą jest zrzeszenie ludzi kochających książki i lubiących spędzać czas w miłym towarzystwie z kubkiem kawy w ręku.

Na najbliższym spotkaniu 9 kwietnia 2017 będziemy rozmawiać o książce Mariusza Szczygła Niedziela, która zdarzyła się w środę.

„Miałem szczęście być świadkiem, kiedy pewnym ludziom w środę przydarzyła się niedziela. To moja pierwsza reporterska książka. Z czasów, kiedy uwielbiałem pisać o Polsce, kiedy nie prowadziłem jeszcze talk-show w telewizji i kiedy nie miałem pojęcia, że pojadę w jakimkolwiek celu do Czech. Są to reportaże o przeciętności, bo sam pochodzę z przeciętnego miasteczka i, jak mówi mój tata Jerzy Szczygieł, to piękne być przeciętnym. Nowa Polska po upadku komuny postawiła przed przeciętnymi nieprzeciętne zadanie. Dlatego proszę potraktować tę książkę jako relację z zawodów w utrzymywaniu się na powierzchni” (Mariusz Szczygieł).

***
Klub z Kawą nad Książką powstał w 2008 roku. Jego główną ideą jest zrzeszenie ludzi kochających książki i lubiących spędzać czas w miłym towarzystwie z kubkiem kawy w ręku.
Celem Klubu jest nie tylko skłonienie ludzi do czytania książek, ale przede wszystkim przekonanie ich, że czasami warto wyjść z domu i poznać nowych ludzi, a przeczytana książka jest tylko tak naprawdę pretekstem do niezwykle ciekawych znajomości i dyskusji. W 2010 roku Klub z Kawą nad Książką został włączony do programu Fundacji „Miasto Słów” promującej aktywne czytelnictwo wśród dzieci i dorosłych.
Spotkania Klubu z Kawą nad Książką odbywają się cyklicznie i mają charakter bardzo luźny. Czasami jest filozoficznie, czasami jest kontrowersyjnie, ale zawsze jest miło i wesoło! Spotkania odbywają się dwa – trzy razy na kwartał. Wspólnie wybieramy ciekawą książkę, a następnie, po jej przeczytaniu, spotykamy się w uroczej kawiarni i rozmawiamy…

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.