Muzeum Bursztynu

Inne muzea

Na stałej wystawie preznetowane są eksponaty z kolekcji Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie pokazujące naturalną urodę bursztynu bałtyckiego.

Na wystawie Bursztyn – jego piękno i dzieje prezentowane są wyjątkowe eksponaty z kolekcji Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie pokazujące naturalną urodę bursztynu bałtyckiego, świadczące o jego unikatowości i dostarczające cennej wiedzy na temat powstawania i historii obróbki. Na szczególną uwagę zasługuje niecodzienna aranżacja: w gablotach obok siebie znajdują się naturalne formy tej skamieniałej żywicy zestawione z inspirującymi przykładami ich wykorzystania w sztuce współczesnej, czy też znaleziska archeologiczne z bursztynową biżuterią stylizowaną na dawną. W ramach misji edukacyjnej w Muzeum Bursztynu działa również Laboratorium Bursztynu, gdzie na nowoczesnym spektrometrze – jedynym w Krakowie i jednym z trzech wykorzystywanych w tym celu w całej Polsce – prowadzone są badania autentyczności tego kamienia.
  Informacja o wystawach czasowych:

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.