Rozmowa o książce „Ciało pamięta. Tom 2. Rewolucja w terapii traumy” (online)

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 19:00

Doświadczenie traumy nie tylko odciska piętno na psychice, ale również pozostawia ślad w ciele. Koszmary, falshbacki, blokady mięśniowe i zachowania dysocjacyjne to znamiona przebytych trudnych doświadczeń. Babette Rothchild, autorka bestsellerowych książek „Ciało pamięta. Tom 1” i „Ciało pamięta. Tom 2” udowadnia, że dzięki terapii i pracy z ciałem odzyskanie kontroli i poczucia bezpieczeństwa jest możliwe.

Wraz z naszymi gościniami psychoterapeutkami i psycholożkami zastanowimy się nad praktycznym zastosowaniem wiedzy o funkcjonowaniu autonomicznego układu nerwowego, wykorzystaniu markerów somatycznych i pozytywnych wspomnień w leczeniu traumy. Spotkanie online.

W rozmowie z Anetą Ceglińską udział wezmą: Sabina Sadecka, Magdalena Słupek i Anna Jerzak
Aneta Ceglińska – blogerka i recenzentka książek psychologicznych na profilu FB książki psychologiczne i terapeutyczne
Sabina Sadecka – psycholożka i terapeutka traumy; współtwórczyni portalu opsychologii.pl,
Magdalena Słupek – psycholożka i psychoterapeutka
Anna Jerzak – psycholożka i psychoterapeutka, autorka portalu psychonomia.pl

O książce Babette Rothschild „Ciało pamięta. Tom 2”:

Babette Rothschild uczy, jak dzięki terapii oraz pracy z ciałem odzyskać poczucie bezpieczeństwa i kontroli. Stawiając na pierwszym miejscu dobro klienta, prezentuje nowe, rozbudowane strategie i zasady bezpiecznego wychodzenia z traumy, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Są one przydatne w pracy zarówno z osobami wykazującymi gotowość do zmierzenia się ze swoją przeszłością, jak z tymi, które wolą do niej nie wracać.
Autorka na konkretnych przykładach pokazuje, jak zastosować wiedzę o funkcjonowaniu autonomicznego układu nerwowego i jego reakcji na stres w leczeniu traumy, w jaki sposób regulować stabilność klienta w trakcie sesji oraz jak umiejętnie wykorzystywać pozytywne wspomnienia i markery somatyczne, by przywrócić mu poczucie bezpieczeństwa w życiu codziennym i podczas terapii. Innowacyjny pomysł włączenia do terapii traumy elementów medytacji relaksacyjnej, praktyki uważności czy jogi pomaga skoncentrować się na teraźniejszości i zaakceptować przeszłe traumatyczne doświadczenia.
Babette Rothschild, odwołując się do swoich doświadczeń, zarówno sukcesów, jak i popełnionych błędów, daje wskazówki umożliwiające zwiększenie efektywności terapii. Niniejsza publikacja to lektura dla terapeutów pracujących z osobami po przebytej traumie.
Babette Rothschild, MSW, od kilkudziesięciu lat pracuje jako klinicystka. Jest autorką i redaktorką cenionych książek na temat leczenia następstw traumy i pokrewnych zagadnień, w tym bestsellerowej pozycji Ciało pamięta. Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym (WUJ, 2014). Po kilkuletnim pobycie w Danii, gdzie studiowała i pracowała, wróciła do rodzinnego Los Angeles. Obecnie pisze, prowadzi superwizje i naucza, realizując jednocześnie wymagający harmonogram międzynarodowych wykładów, szkoleń i konsultacji.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.