„Bestiariusz nowohucki”. Spotkanie z Elżbietą Łapczyńską (online)

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 25 lutego 2021, 18:00

Wraz z Elżbietą Łapczyńską – autorką debiutanckiego „Bestiariusza nowohuckiego” – zapraszamy na podróż do Nowej Huty lat 50. ubiegłego stulecia. Spotkanie transmitowane na profilach Krakowa Miasta Literatury UNESCO, Biura Literackiego i Cafe NOWA Księgarnia poprowadzi Paulina Małochleb.

Tu powstaje kombinat-kolos i miasto-labirynt. Wykuwa się tu także nowy człowiek – produkt nieudany i popsuty. Wielowątkowa opowieść snuta jest właśnie przez nowych ludzi, takich jak prorok czytający z wielkopiecowych oparów, zjadaczka arszeniku, sobowtórka czy człowiek bez twarzy. Kiedy w ich losy wkracza niejaki doktor Szpigiel, wraz z nim pojawia się zamęt. Debiutancka powieść Elżbiety Łapczyńskiej odsłania świat dziwności, kopniętej metafizyki, ale i do bólu realnej cielesności oraz brutalności pracy.

Rozmowę z autorką, laureatką Nagrody KMLU, poprowadzi Paulina Małochleb – literaturoznawczyni, krytyczka literacka, autorka bloga „Książki na ostro”. Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

W trakcie spotkania będzie możliwość zamówienia „Bestiariusza nowohuckiego” z autografem autorki.

Książka opublikowana pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.