Dziś Wielka Rewia

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Dziś Wielka Rewia to powrót do przedwojennego kabaretu. Na scenie zobaczycie wspaniałych młodych aktorów, absolwentów Wydziału Teatru Tańca i Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Łódzkiej Akademii Muzycznej.

W odrodzonej po roku 1918 Polsce, teatr odrodził się szybko. I równie szybko, bo już w 1919 roku wystartował w sali przy ulicy Senatorskiej w Warszawie kabaret Qui pro Quo. A przecież i on nie wyrósł na martwej glebie. Front oddalił się od Warszawy i w okupowanej stolicy zapanował względny spokój. Pisanie dla kabaretów stało się głównym źródłem utrzymania początkujących literatów. Klasyczny program składał się piosenek, melodeklamacji, skeczów i wstawek baletowych. Tak też będzie u nas!

Qui pro Quo był kabaretem gwiazd. Wylansował całą plejadę ulubieńców przedwojennej Warszawy, wśród nich Mirę Zimińską, Hankę Ordonównę, Kazimierza Krukowskiego, Konrada Toma, Ludwika Lawińskiego, Adolfa Dymszę. No i króla konferansjerów – Fryderyka Jarosy’ego, który do Polski przyjechał z rosyjskim kabaretem „Niebieski Ptak” i został u nas już na dobre.

 • Scenariusz i reżyseria: Janusz Marchwiński
 • Choreografia, asystent reżysera: Michał Misza Czorny/ Reżyseria światła: Marek Kutnik/ Opracowanie utworów muzycznych: Marek Bula, Michał Rus / Charakteryzacja: Artur Świetny
 • Występują:
  Girls: Karolina Rentflejsz, Agata Toporek, Paulina Strzoda, Magdalena Malik, Maciej Gąsiu Gośniowski
  Boys: Jakub Gajewski, Kacper Mucha, Jakub Nawrot, Łukasz Walczak
  Konferansjerzy: Michał Misza Czorny, Jakub Sielski
  Narrator: Piotr Sieklucki

Czas trwania spektaklu: 90 minut z przerwą

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.