„W co grają ludzie” – wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 4 lutego 2021, 21:00

Czas na fińskie kino na Nocniku!

Wirtualne spotkanie wokół filmu „W co grają ludzie”: słodko-gorzkiej satyry na pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków. To opowieść o grupie przyjaciół, która spędza ze sobą weekendowy wyjazd w domku na wyspie...

W swoim pełnometrażowym debiucie utalentowana fińska reżyserka Jenni Toivoniemi w twórczy sposób wykorzystuje dobrze znaną w kinie konwencję. Buduje dynamikę grupy, mieszając powagę z nieco absurdalnymi momentami, a kiedy indziej ciętym poczuciem humoru.

O filmie:

W CO GRAJĄ LUDZIE | Seurapeli
reż. Jenni Toivoniemi, Finlandia 2020, 120'
Grupa dobrych przyjaciół po trzydziestce postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?
Z pewnością, zwłaszcza że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.