Spotkanie z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskimi o „Złotym rogu” (online)

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 2 grudnia 2020, 18:00

2 grudnia o godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich fanów:

- kryminałów,
- Krakowa,
- dobrej literatury,
- podróży w czasie,
- a przede wszystkim profesorowej Szczupaczyńskiej

na spotkanie online z małżeństwem literatów, które łączy wielki talent pisarski z niezrównaną wiedzą o życiu codziennym Krakowa przełomu XIX i XX.

Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński porozmawiają z Paulina Małochleb o „Złotym rogu”, czyli czwartym tomie przygód profesorowej Szczupaczyńskiej.

Czy przenikliwa detektywka amatorka odkryła na słynnym weselu w Bronowicach coś, czego nie dostrzegł Wyspiański?

O „Złotym rogu”:
Listopadowy ranek 1900 roku. Pod domem profesorowej na św. Jana tłoczno od gapiów – w bramie naprzeciwko znaleziono ciało mężczyzny! Jednak Zofia Szczupaczyńska tylko rzuca okiem na miejsce zbrodni. Nie ma teraz czasu rozpocząć śledztwa – pędzi do bazyliki Mariackiej na najgorętsze wydarzenie sezonu: ślub poety Rydla z chłopką!
Ale potem na weselu w wiejskiej chacie nieoczekiwanie wpada na trop wydarzeń, które pokazują morderstwo na św. Jana w nowym świetle.

Krakowska panna Marple – spostrzegawcza, inteligentna i dociekliwa (tylko nieżyczliwi nazwaliby ją wścibską) – na tropie afery rodem z sensacyjnego serialu.
Autorkę Marylę Szymiczkową, wdowę po prenumeratorze „Przekroju” i królową pischingera, powołało do życia małżeństwo literatów: Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński. Ten niezwykły duet gwarantuje pasjonującą podróż w czasie z detektywką, która wie, że tajemnice same się nie rozwiążą.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.