Festiwal Wielokulturowy - Nowi Krakowianie

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 26 listopada 2020 - czwartek, 3 grudnia 2020

Wzajemne poznawanie się odbywa się w atmosferze tolerancji i kooperacji, poza koncepcją granic i pomimo dystansu społecznego. Kraków jest idealnym miejscem do takich działań. To tu przyjeżdżają turyści z zagranicy, by poznawać wyjątkową historię miasta i studenci z całego świata – by uczyć się na krakowskich uczelniach, a wielu obcokrajowców wybiera Kraków jako miejsce do życia i pracy na stałe.

Ograniczenia spowodowane pandemią sprawiają, że poznawanie się, spotykanie z innymi ludźmi jest właściwie niemożliwe. I paradoksalnie właśnie dziś - idea wspólnego spotkania nabiera nowego znaczenia i staje się palącą potrzebą. Świadomi trudności, chcemy – chociaż w części odpowiedzieć na te potrzeby. Festiwal Wielokulturowy – Nowi Krakowianie odbędzie się w formie hybrydowej: warsztatów, dyskusji, wykładów on-line, ale także działań o charakterze solidarnościowym. Celem Festiwalu jest wzmacnianie pozytywnego wizerunku obcokrajowców, którzy mieszkają w Krakowie, integracja cudzoziemców z polskojęzycznymi mieszkańcami Krakowa i danie sygnału tym, którzy z Polski musieli wyjechać z powodu pandemii, że czekamy na ich powrót.

„W solidarności siła” - to hasło, które przyświeca programowi tegorocznej edycji Festiwalu. Warsztaty malarskie online, warsztaty haftu i wycinanek ukraińskich, ścieżki spacerów wielokulturowych, przygotowanie "Biblioteki Wielokulturowej" czy wyzwanie „tongue twisters” (łamańce językowe) oraz smaczne wsparcie dla krakowskich restauracji prowadzonych przez obcokrajowców będą okazją do spotkań i rozmów – do poznawania się i uczenia o swoich kulturach nawzajem.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.