Undine – wirtualny pokaz przedpremierowy w E-Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 26 listopada 2020, 20:30

Zapraszamy do wirtualnej sali Kina Pod Baranami na specjalny, przedpremierowy pokaz nagrodzonego na MFF w Berlinie filmu „Undine” – najnowszego dzieła cenionego reżysera Christiana Petzolda.

Film skupia się wokół pracującej na berlińskiej wyspie muzeów historyczki - jedynie na pozór prowadzącej zwykłe, monotonne życie. W jej roli wystąpiła znakomita młoda niemiecka aktorka Paula Beer, znana polskim widzom m.in. z filmów „Obrazy bez autora”, "Franz" i „Wilcze echa”.

UWAGA! Dostęp do filmu w czwartek, 26 listopada od g. 20.30 do g. 23.59. Seans zależy zakończyć przed 00:00.

O FILMIE:

UNDINE | Undine
reż. Christian Petzold, Niemcy/Francja 2020, 90’
MFF w Berlinie 2020:
* udział w Konkursie Głównym
* nagroda FIPRESCI
* Srebrny Niedźwiedź dla najlepszej aktorki (Paula Beer)
Undine Wibeau jest historyczką i pracuje jako przewodniczka w jednym z berlińskich muzeów. Prowadzi z pozoru zupełnie normalne i ułożone życie. Związany jest z nią jednak stary nordycki mit o zamieszkujących jeziora i rzeki istotach, które surowo karzą zdradzających je kochanków. Kiedy narzeczony zostawia Undine dla innej kobiety, jego los wydaje się być przesądzony. Bohaterka jest przekonana, że nie ma wyboru aż do momentu, kiedy zakochuje się Christophie. Niestety i na tej relacji pojawia się niebezpieczna rysa.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.